29. 09. 2016

Startuje 1. liga mužů

Po Kooperativa NBL začne tento víkend také druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů.

Po Kooperativa NBL začne tento víkend také druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů. Naše rezerva v minulé sezóně celou 1. ligu vyhrála (viz titulní snímek), ale obhajoba bude velice obtížná. V sestavě našeho celku totiž došlo ke značným změnám. Nejen o tom jsem si popovídal s trenérem opavského béčka Petrem Valečkem.

Petře, kádr rezervy prošel velkými změnami. Můžeš je prosím uvést?
V podstatě nám odešlo šest hráčů širší rotace, to je půlka týmu. Bratři Ihringové přestoupili do Uherského Brodu, Kryštof Vlček dosáhl věku dospělého muže a už nám nemůže pomáhat, Robert Dihel s Romanem Víchou přestoupili do dalšího opavského týmu Opava 2010 a Honza Kupčík začíná pracovat v Praze. Všem děkuji za odehrané sezóny v béčku a přeji jim radost z basketu na nových působištích.

Jako asistent skončil u rezervy Kamil Ihring. Bude ti někdo s tréninky pomáhat?
I Kamilovi bych chtěl poděkovat za spolupráci. Prožili jsme spolu hodně sezón, uměli jsme si vyhovět a bylo to fajn. Abych se kluků na tréninku nebál, bude mi pomáhat Radek Filip z devatenáctek a Kryštof Vlček dohlédne na áčkaře. To už je šest očí, tři mozky, tři fixky, ale jen jedna deska. To bude síla (smích).

V minulé sezóně získala Opava B pohár za výhru v 1. lize. Jaké cíle budou, i s ohledem na změny v sestavě, letos?
Chtěli bychom se opět pohybovat někde nahoře. Pokud budeme využívat služeb našich pendlů z áčka, tak bychom doma neměli prohrávat. Venku to bude těžší, ale zase dostanou minuty další kluci a poznají soutěž.

A na koho se letos budeš nejvíce spoléhat?
Začne s námi Radim Klečka, tak věřím, že to bude na rozehrávce super náhrada za Michala Ihringa, na křídlech máme Víťu Brandu a Robina Matějku, pod košem Jirku Dihela a Tomáše Mičunka. Plus tři pendli a mladí kluci navrch. Uvidíme, jak se nám bude dařit vše skloubit a rozjet dobře sezónu.

Díky moc za rozhovor a přeji nejen dobrý rozjezd, ale i ještě lepší pokračování!

Avizovaný rozjezd soutěže čeká na naše basketbalisty z rezervy již tento pátek, kdy přivítají doma tým Havířova. Utkání  BK Opava B - TJ Start Havířov začne 30.9.2016 v 19:00 hod., vstup je tradičně zdarma. Přijďte povzbudit držitele titulu "Vítěz 1. ligy 2015/16" v zápase 1. kola nového prvoligového ročníku!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.