• BK Opava
  • Novinky
  • Štěpán Pavelek před svou premiérou špatně spal. Škoda, že jsme nevyhráli, řekl

  06. 02. 2024

Štěpán Pavelek před svou premiérou špatně spal. Škoda, že jsme nevyhráli, řekl

Jedna velká premiéra byla v sobotu k vidění v opavské basketbalové hale. V průběhu utkání s Děčínem totiž poslal opavský kouč Petr Czudek do hry odchovance Štěpána Pavelka. Dvaadvacetiletý borec rozhodně nezklamal. Jak sám řekl, utkání si užil. Hodně ho ale mrzela konečná porážka 81:85.

„Bohužel jsme nevyhráli. Tohle byla černá kaňka na tomto utkání,“ řekl po utkání Štěpán Pavelek. „Jsem moc rád, že jsem dostal šanci, navíc proti tak silnému soupeři, jakým Děčín je,“ pokračoval produkt opavského basketbalu.

Trenér Petr Czudek ho do hry vyslal za vyrovnaného stavu. „Dostal jsem dost minut, byl jsem překvapený a zároveň potěšený, že mě trenér poslal na hřiště v době, kdy nic rozhodnuto nebylo. Věřím, že mi tyto zkušenosti pomohou v další fáze kariéry,“ podotkl opavský basketbalista, který doposud nastupoval za opavskou rezervu v první lize.

O tom, že do utkání naskočí, se dozvěděl v pátek ráno. „Byl jsem z té zprávy nadšený. Beru to jako obrovskou šanci. Musím ale přiznat, že klidné spaní před zápasem jsem neměl,“ přiznal s úsměvem. Je jasné, že jeho premiéra v nejvyšší soutěži ho bude něco stát. „Kluci sice ještě nic neříkali. Jsem ale srozuměný, že v kabině do kasičky něco zaplatím,“ řekl Štěpán Pavelek smířlivým tónem.

Před sobotním utkáním stihl s týmem dva tréninky. „Měl jsem stejný program jako ostatní kluci. Uvidíme, co přijde dál,“ pronesl student vysoké školy. Dalším startům za první tým by se rozhodně nebránil.
Štěpán Pavelek patří k velkým oporám ligového béčka, které ač má nejmladší tým v soutěží, tak dává favoritům pořádně zabrat. „Sami jsme nečekali, že nám to tak půjde,“ poznamenal talentovaný basketbalista. „Soupeře jsme překvapili, máme výsledky. Nehrajeme pod tlakem, což je naše výhoda,“ zakončil povídání. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.