12. 03. 2020

Stojí i NBA, evropské poháry se odkládají

Koronavirus postihl nejen český basketbal, přerušena je i zámořská NBA nebo evropské poháry

Koronavirus postihl nejen český basketbal, přerušena je i zámořská NBA nebo evropské poháry.

Čtyři středeční duely se ještě v basketbalové NBA stihly odehrát, dva další už byly odloženy. Příčinou je pozitivní test na koronavirus u jedné z hvězd soutěže. Podle zákulisních zdrojů se jedná o Rudyho Goberta z Utahu. 

Přes noc se v týmu Jazz objevil druhý případ onemocnění COVID-19, podle zámořských médií bylo zjištěno u Donovana Mitchella. Oba hráči jsou účastníky letošní All-Star Game.

Po původním rozhodnutí hrát zápasy bez diváků ale vedení NBA sáhlo nakonec po tvrdším opatření a soutěže pozastavilo. Pauza by měla trvat minimálně dva týdny. 

Rovněž závěrečné zápasy NCAA se, alespoň podle zatímního rozhodnutí, budou hrát s vyloučením veřejnosti. Je ale otázkou, jak to nakonec v této soutěži vše dopadne.

Také FIBA přerušila od pátku 13.3. všechny své soutěže. Týká se to i Ligy mistrů (Nymburk) a Euroligy (USK Praha). "Po zvážení současné situace s koronavirem jsme se rozhodli od pátku 13. března přerušit všechny soutěže FIBA. Jde nám o ochranu zdraví hráčů, trenérů, rozhodčích a fanoušků," uvedla FIBA v prohlášení. 

Federace bude situaci monitorovat na každodenní bázi a poté rozhodne o tom, zda budou moci soutěže opět pokračovat. V současnosti je například v karanténě hvězdný Real Madrid, u jehož hráče byl potvrzen koronavirus. Jedná se zřejmě o Američana Treye Thompkinse.

Další vývoj všech basketbalových soutěží si zřejmě nikdo netroufne ani odhadovat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.