11. 04. 2017

Super! Máme první výhru

První zápas je náš. Opava dokázala na nevyzpytatelné Folimance urvat první vítězství ve čtvrtfinálové sérii s pražským USK.

Na Pražanech byla vidět od prvních minut nervozita. Naši kluci začali dobře, brzy vedli 10:2. Sovy srovnaly po Bohačíkově šestce na 13:13, kdo ale čekal vyrovnaný basket, nedočkal se. Opava hrála dobře na obou polovinách, těžila z výborné obrany, měla neutrální míče a taky ji šla střelba trojek.

"Hráli jsme dobře na obou polovinách, a to po celý zápas," pochvaloval si opavský trenér Petr Czudek. Domácí měl táhnout Jaromír Bohačík. Ovšem proti byl Filip Zbránek, který se mu co nejvíce snažil znepříjemňovat život. Ve druhém poločase narostlo vedení Opavských na dvacet bodů, Vysokoškoláci sice dvěma trojkami náskok umazali, avšak více jim rozjetá Opava nedovolila. Hostující kouč měnil obrany, a tato strategie fungovala. Výsledkem bylo jasné vítězství.

"Hráli jsme odvážně v útoku. Ze začátku jsme využili i nervozity soupeře, dařilo se nám vyvarovat zbytečných ztrát, snažili jsme se být aktivní," pokračoval Petr Czudek. "Zítra nás ale čeká úplně jiné utkání. Soupeř se na nás dobře připraví. Věřím, že jsme na tolik zkušení, že nás tohle vítězství neukolébá," uzavřel trenér BK Opava. Zítřejší duel je na programu od 18 hodin.

USK Praha - BK Opava 53:82 (16:18, 27:36, 43:62)

Body: Madsen 12, Bohačík, Primorac po 8, Michal Mareš 7, Grunt 6, Feštr, Šafarčík po 5, Petružela, Štěrba po 1 - Gniadek 20, Kouřil 16, Šiřina, Zbránek po 13, Klečka 11, Jurečka 5, Blažek 3, Dragoun 1. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kec. Fauly: 19:16. TH: 11/4:15/8. Dvojky: 31/17:39/16. Trojky: 14/5:23/14. Doskoky: 34:30. Diváci: 1 109.