31. 03. 2018

Super práce, jsme třetí

Opava půjde do play-off ze třetího místa. Rozhodlo o tom sobotní utkání s Děčínem.

Opava půjde do play-off ze třetího místa. Rozhodlo o tom sobotní utkání s Děčínem, které jsme díky povedené třetí čtvrtině vyhráli.

Bylo jasné, že pokud chtějí Opavští uspět, musí hrát jako play off. „K zápasu jsme přistoupili dobře. Chtěli jsme před našimi diváky uspět, a to se povedlo,“ usmíval se po utkání opavský křídelník Kryštof Vlček.

Opava po celé utkání vedla. Hned v úvodu si vytvořilo devítibodové vedení. Děčín se ale dokázal rychle vrátit. Jako první se trefil Jakub Houška.  Zápas se nesl ve znamení tvrdých obran. „Věděli jsme, že nesmíme soupeři uhnout,“ podotkl Vlček, který v závěru prvního poločasu posunul stav na 32:28.

Rozhodla třetí čtvrtina. Opavští přidali na agresivitě a hlavně dařil se jim doskok. Skvělé hrál Jakub Šiřina. „Hráli jsme skvěle. Na kluky se krásně dívalo. Přesně tak musíme hrát v play-off,“ zvedl prst opavský křídelník.

Slezané si důležité vítězství už vzít nenechali a za potlesku svých fanoušků si mohli vychutnat radost, z toho, že do vyřazovacích bojů půjdou z třetího místa.

BK Opava – Děčín 78:54 (14:11, 32:28, 57:39)

Body: Šiřina 22, Bujnoch 15, Gniadek 10, Klečka 9, Kvapil 6, Vlček a Kouřil po 5 – Pomikálek 16, Kroutil 12, Grunt  8, Feštr  5, Houška  4, Ježek 3, Bažant, Krakovič, Šiška po 2. Rozhodčí: Hošek, Jeřab, Linhart.TH: 25/18:8/5. Trojky: 8:7. Doskoy: 37:39. Fauly: 17:21.