15. 01. 2020

Super! Vezeme výhru z Pardubic

Zápas v Pardubicích dopadl pro opavské basketbalisty luxusně.

Zápas v Pardubicích dopadl pro opavské basketbalisty luxusně. Domácí Beksu zaskočili a po dobrém výkonu si odvezli vítězství 87:73. Navíc se prezentovali výkonem, jaký podávali na konci loňského roku.

V úvodu se očekával velký nápor domácí Beksy. „Věděli jsme, že Pardubice na nás vletí. Před utkáním jsme se o tom bavili,“ řekl trenér Petr Czudek. Byli to ale Slezané, kdo v úvodu vedl. Osmibodový náskok hostů dokázali Východočeši ještě umazat. Ve druhé čtvrtině šli Opavští opět do trháku. „Vzali jsme to za správný konec. Dali jsme do utkání více energie,“ konstatoval Vašek Bujnoch.

Pardubice se snažily s výsledkem něco udělat. „Nevycházel nám doskok. Opava měla až třetí šance, které trestala,“ postekl si Viktor Půplán. Když už se domácí bodově přiblížili, jako třeba ve třetí čtvrtině, zmrazil je soupeř trojkou, jako v případě Švandrlíka. Výsledkem bylo nakonec zasloužené vítězství.

„Zlatá výhra,“ usmíval se kapitán Jakub Šiřina, který sice na body prohrál se svým reprezentačním kolegou Tomášem Vyoralem, ale nic si z toho nedělal. „Důležitý je náš výkon, naše vítězství. Basket je týmová hra, jsem spokojen,“ řekl.

„Hráli jsme disciplínovaně, přesně to, co jsme si řekli. Vycházel nám útočný doskok, jsem spokojen,“ pochvaloval si trenér BK Opava Petr Czudek.

BK JIP Pardubice – BK Opava 73:87 (19:19, 33:47, 51:60)

Body: Půlpán 19, Vyoral 18, Pavlović a Slanina 10, Švrdlík 8, Kohout 5, Svoboda 3 - Gniadek 24, Klečka 15, Jurečka 14, Šiřina 13, Bujnoch 9, Švandrlík a Zbránek 5, Dragoun 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučírek, Záruba. TH: 19/9:15/11. Trojky: 8:12. Doskoky: 34:49. Fauly: 17:18. Diváci: 1101.