02. 05. 2018

Super vstup! Opava vyhrála v Pardubicích

Famózně vstoupili naši kluci do semifinálové série s Pardubicemi. Na jejich palubovce dokázali vyhrát 79:69!

Famózně vstoupili naši kluci do semifinálové série s Pardubicemi. Na jejich palubovce dokázali vyhrát 79:69!

Opava už v prvním poločase naznačila, že se přijela rvát o finále a zlomit nepříznivou bilanci posledních sezon. Hostům se dařila na rozdíl od Beksy střelba z dálky. Když utekli ve třetí čtvrtině na osmnáct bodů, zdálo se, že první zápas mají v kapse.

Favorit se ale zvedl. Udělal šnůru 13:2 a na začátku čtvrtého hracího období se přiblížil na dva body. Výpadek Slezanů byl naštěstí krátkodobý. Bujnoch pěti body v řadě a následně Šiřina trojkou svůj tým uklidnili. Pak sice z pěti šestek proměnili Zbránek s Gniadkem jen jednu, jenomže posledně jmenovaný si došel pro koš s faulem a zbytek čtvrté desetiminutovky si Czudkova družina pohlídala a mohla slavit první výhru.

„Začali jsme dobře útočně, ale v obraně to nebylo ono. Domácím jsme darovali dárky v podobě jednoduchých košů,“ řekl trenér Petr Czudek. „Mohli jsme už po první čtvrtině vést,“ dodal kouč a pokračoval: „Věděli jsme, že Pardubice mají dobré vstupy do druhých poločasů. Nám se ho podařilo zvládnout na jedničku s hvězdičkou. Domácí poté dali do hry hodně energie. My jsme přestali hrát. Naštěstí se nám podařilo nápor ustát a zápas zvládnout,“ zakončil trenér.

Pardubice – BK Opava 69:79 (21:21, 37:44, 58:65).

Body: Kohout 15, Spearman 10, Kent 9, Švrdlík 8, Půlpán a Welsch po 7, Nečas 6, Pandula 5, Potoček 2 – Šířina 19, Gniadek 18, Klečka 12, Dragoun 11, Bujnoch 9, Zbranek 6, Kvapil a Kouřil po 2. Rozhodčí: Matějek, Baloun, Kurz. Fauly: 23:23. Trestné hody: 27/16 – 18/11. Trojky: 3:12. Doskoky: 49:52. Stav série: 1:0.