04. 02. 2023

Super zápas! Opava porazila nebezpečný Děčín

Povedený sobotní večer prožili opavští basketbalisté. Na domácí palubovce sice s nebezpečným Děčínem prohrávali, ale parádně zvládli druhý poločas a vyhráli 97:80.

O první body sobotního zápasu se postaral Slavík. Severočeši otočili trojkou Nicholse. Následovala trojka Slavíka. Další minuty patřily Carlovi, který udělal čtyři body v řadě. Válečníci odpověděli trojkou Svobody, na druhé stráně pálil z dálky Farský – 12:8. Nicméně necelé čtyři minuty před koncem první čtvrtiny poslal Děčín do vedení Walton. Tentýž hráč se trefil i z perimetru – 14:18. O pár okamžiků později se trefili Kvapil s Mokráněm a skóre se srovnalo.

Na začátku druhého hracího období dvakrát skóroval Josipović a když se trefil i Kroutil, bylo to 21:27 a trenér Czudek si vzal time. Slezané úplně vypadli ze hry. Walton přidal další dva body. Opavské v těžkých chvílích držel Slavík. Po trojce Gniadka bylo ještě veseleji – 32:36. Další trojku trefil znovu Gniadek. V poločase vedl Děčín 46:42.

Na začátku druhého poločasu dal trojku Šiřina a bylo to o bod. Bohužel chvíli na to znovu Válečníci vedli o šest bodů. Opavské podržel trojkou Šiřina. Opavský kapitán se prosadil i z pod koše a když dal trojku Švandlrlík, domácí rázem vedli. Po šestkách Mokráně už o čtyři body – 59:55. A Šiřina dál řádil. Dal trojku s klaksonem – 62:55.

Opava byla na koni, po šestkách Kvapila dal trojku Švandrlík, následně proměnil nájezd Farský a Slezané vedli o deset. S trojkou přišel i Jurečka – 74:61. Úžasná třetí desetiminutovka přinesla velký obrat Czudkova výběru. Ve čtvrtém hracím období se přiblížili hosté na šest bodů. Válečníky zastavil v rozletu trojkou Farský, další hřebíček do děčínské rakve zabil těžkou trojkou Kouřil.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BK ARMEX Děčín 97:80 (21:21, 42:46, 76:66)

Body: Slavík 15, Mokráň 15, Šiřina 14, Carl 11, Kvapil 11, Gniadek 11, Farský 8, Švandrlík 6, Kouřil 3, Jurečka 3 - Nichols 18, Walton 18, Svoboda 15, Josipović 11, Bruner 10, Kroutil 6, Mach 2.

Rozhodčí: Blahout, Salvetr, Jedlička. TH: 21/32:8/11. Trojky: 14/34:6/27. Doskoky: 52:33. Fauly: 20:26. Diváci: 1310.