• BK Opava
  • Novinky
  • Svou sílu teprve ukážeme, řekl Miroslav Kvapil, který se už těší na Ligu mistrů

  03. 10. 2023

Svou sílu teprve ukážeme, řekl Miroslav Kvapil, který se už těší na Ligu mistrů

Tři zápasy, tři vítězství. Úřadující basketbalový mistr z Opavy zatím naplňuje roli favorita soutěže a pomalu vyhlíží Ligu mistrů.

Úřadující basketbalový mistr z Opavy zatím naplňuje roli favorita soutěže a pomalu vyhlíží Ligu mistrů. V domácí lize vyhrál v Ostravě, doma zdolal ústeckou Slunetu a naposledy loupil na Hané. Nicméně ve všech třech duelech se nevyvaroval výpadků. Co si o tom myslí třicetiletý pivot Miroslav Kvapil? „Svou sílu teprve ukážeme,“ je si jistý Miroslav Kvapil. „Zatím máme problém udržet si náskok, který si vypracujeme. Nevím, zda je to otázkou koncentrace, kdy si myslíme, že už to půjde samo, avšak nejde,“ zamýšlí se opavský odchovanec. „Jak proti Ústí, tak Olomoucku jsme slušně zvládli první poločasy. Vedeme o dvacet bodů a pak necháme soupeře nadechnout. Ještě, že se nám podařilo zvládnout koncovky,“ vydechl si třicetiletý pivot.

Pomineme-li Ostravu, tak opavští soupeři se v prvních poločasech moc nedokázali střelecky prosadit. „Nepadalo jim to. Pak se ale začali trefovat, což byl například v duelu s Ústím případ Nicholse,“ vrací se ke druhému zápasu sezonu Miroslav Kvapil. V opavské kabině chvilkové výpadky řeší. „Bavíme se o tom. Proti Slavii už se to opakovat nebude,“ je jistý basketbalista, který má už na kontě 360 zápasů v nejvyšší soutěži. „V Edenu budeme opět velkým favoritem. Slavie je podobná Olomoucku. V létě její kádr prošel změnami. Mají nového trenéra, vyměnili se tam i hráči. Věřím, že když se vyvarujeme výpadků, a to my se vyvarujeme, tak vyhrajeme větším rozdílem,“ zvedl prst syn bývalého extraligového volejbalisty.

Opava nyní disponuje širokým kádrem, má dvanáct kvalitních hráčů. To se ale projevuje do menší minutáže pro jednotlivé borce. „Po Nymburku máme druhý nejširší kádr v lize, a to musíme proměnit v naší výhodu,“ podotkl Míra Kvapil. Opavu vedle domácí soutěže také čeká start v prestižní Lize mistrů. „Osobně se už moc těším. Když jsme hráli Ligu mistrů poprvé, chytli jsme strašnou facku. Teď to bude jiné. Jsme lépe připraveni, věřím, že nebudeme hrát druhé housle a něco uhrajeme. Věřím, že v domácí hale se budeme moci opřít i o naše skvělé fanoušky,“ zakončil Miroslav Kvapil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.