22. 05. 2017

Sympatický výkon na závěr

Letošní sezona skončila. Opavští basketbalisté remizovali ve druhém souboji o bronz na palubovce pardubické Beksy.

Slezané hráli dobře. Od prvních minut byli favoritovi důstojným soupeřem. Ve třetí čtvrtině dokonce vedli. V závěru je poslal do tříbodového trháku Vašek Bujnoch, bohužel poslední slovo měl Kamil Švrdlík a utkání skončilo remízou 82:82.

„Odehráli jsme dobré utkání. Zápas byl dobrou propagaci basketbalu,“ řekl po zápase opavský trenér Petr Czudek. „Byli jsme kousek od vítězství, tím pádem od toho, že bychom během sezony porazili všechny účastníky soutěže,“ pokračoval náš kouč. „Bohužel zápas o bronz se hraje na dva zápasy. Nám ten první nevyšel. Pardubice si vytvořily u nás jednadvacetibodový náskok, který si pohlídali,“ zakončil trenér BK Opava.

BK JIP Pardubice - BK Opava 82:82 (26:22, 45:43, 60:59)

Body: Burnett 22, Pandula 14, Švrdlík a Autrey 12, Půlpán 11, Kohout 4, Wall, Nečas a Škranc 2, Kotas 1 - Šiřina 16, Gniadek 13, Cvek 12, Jurečka 9, Dragoun a Bujnoch 8, Zbránek 7, Kouřil 5, Klečka 3, Blažek 1. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. Chyby: 22:31. TH: 25/34:12/20. Dvojky: 21/42:20/38. Trojky: 5/25:10/31. Doskoky: 45:37. Pět chyb: 35. Zbránek. První zápas: 88:67, celkem 170:149.