05. 10. 2020

Také rezerva na vítězné vlně

Ani doma naše béčko nezaváhalo a s plným bodovým ziskem je v čele skupiny C 2. ligy.

Zápas s celkem SK Žabovřesky rozhodly liché čtvrtiny, které domácí zcela ovládli a nedali tak svému soupeři šanci. Zahráli si všichni a všichni také bodovali.

Nedělní soupř Renocar Podolí byl zdatnějším soupeřem. Hosté ale poslali do hry jen sedm hráčů, kteří se v první čtvrtině drželi, ale nakonec z toho byla další jasná výhra pro naši rezervu.

BK Opava B - SK Žabovřesky 112:64 (29:11 53:36 92:49)
Body Opavy: Mička 20, Štěpánek 15, Žídek 15, Pavlík 13, Robenek 11, Janoš 8, Týn 8, Kroča 7, Kavan Kryštof 5, Gebauer  4, Maschke 4, Myšák 2; trojky: 8 - 6; dvojky: 40- 16; TH: 16/8 - 29/14; chyby: 20 - 22

BK Opava B - Renocar Podolí 89:61 (17:16 46:28 74:40)
Body Opavy: Mička 24, Pavlík 16, Kavan Kryštof 15, Týn 12, Žídek 11, Janoš 5, Robenek 4, Štěpánek 2; trojky: 15 - 5; dvojky: 18 - 15; TH: 10/8 - 23/16; chyby: 18 - 20

V sobotu 17.10. bude rezerva hrát v Olomouci (celek UP Olomouc porazili naši v 1. kole ČP 100:76), v neděli 18.10. pak zavítá do Valašského Meziříčí, kde je lídrem dlouholetá opora Opavy Jakub Blažek.

Prvoligový zápas mezi Basket Opava 2010 a Jindřichovým Hradcem byl odložen, v dalším kole zamíří opavský zástupce v 1. lize do Olomouce, kde bude jejich soupeřem 9.10. Basketbal Olomouc. Jediný doskok tentokrát chyběl Kubovi Slavíkovi v dresu Nového Jičína k třetímu double-double v řadě.