21. 11. 2015

Televizní kamery Opavě nesvědčily

Páteční televizní utkání opavským basketbalistům nevyšlo. Slezanům chyběla jiskra, trápili se v obraně.

Páteční televizní utkání opavským basketbalistům nevyšlo. Slezanům chyběla jiskra, trápili se v obraně a čtvrtá porážka sezony byla na světě.

O vítězi nebylo jasno do poslední minuty. Bohužel v závěru se nedokázali Opavští střelecky prosadit, domácí toho využili a překvapivě dotáhli zápas do vítězného konce. Velkou postavou zápasu byl svitavský pivot Nicchaus Doaks. Nejenže zaznamenal osmadvacet bodů, kraloval i pod košem, když si připsal čtrnáct doskoků. „Ve středu se mu nedařilo, proti nám zářil. Nedokázali jsme jen bránit, chodil si pro koše s fauly,“ řekl na adresu hvězdy zápasu Petr Czudek. „Dostali jsme v každém poločase  po čtyřiceti bodech, což není dobrou vizitkou pro naší obranu. Chtěli jsme hrát agresivně, jenomže u všeho jsme byli pozdě,“ zlobil se trenér.

Opavskému výkonu chyběla šťáva, jako by hráčům pozdní čas zápasu nesvědčil.  „Nikdo v týmu se nenašel, kdo  by zvedl povadlý prapor. V našem podání se sešlo více  věcí, kterých bylo špatně,“ dodal Petr Czudek.

Ve čtvrtek mají Opavští před sebou pohárový zápas v Příboru, kde je čeká Nový Jičín.

BOHEMILK Tuři Svitavy - BK Opava 80:73 (19:18, 40:41, 54:57)

Body: Doaks 28, Jones 16, Špaček 12, Barker 10, Bašta 6, Vaňák 5, Teplý 3 - Gniadek 14, Jurečka 13, Zbránek 12, Cvek 8, Vlček 7, Kramný 6, Šiřina 5, Blažek a Dragoun 4. Rozhodčí: Kučera, Vondráček, Jeřáb. Fauly: 16:23. TH: 16/27:6/10. Dvojky: 23/40:23/39. Trojky: 6/23:7/35. Doskoky: 41:42.  5 chyb: 40. Gniadek, 40. Šiřina. Diváci: 826