• BK Opava
  • Novinky
  • Téměř dvě tisícovky diváků se mohly v Opavě radovat z vítězství

  06. 01. 2024

Téměř dvě tisícovky diváků se mohly v Opavě radovat z vítězství

Sobotní duel s Kolínem nebyl vůbec jednoduchý. Hosté i bez ústředního rozehrávače Adama Číže pořádně kousali. Opava ale zápas zvládla a Středočechy porazila 89:82. Velkou pochvalu zaslouží znovu diváci. Na sobotní duel jich dorazilo opravdu hodně, a to necelé dvě tisícovky.

První čtvrtina nabídla překvapivě ofenzivní basketbal z obou stran. Skóre otevřel po Kouřilově nahození Puršl. Na druhé straně se blýskl dvěma trojkami Goga, tím se rozehrál k životnímu výkonu. Za domácí první dálkový pokus zapsal Mokráň. Díky slovenskému pivotovi Opavští utekli na pětibodový rozdíl – 17:12. Slezanům ale vítr z plachet vzal opět střelou z perimetru Novotný. Za stavu 24:17 se prezentoval další trojkou Goga. Poslední slovo úvodní desetiminutovky měl Švandrlík, který zúročil nájezd Townese.

Účet druhého hracího období otevřel po pěkné individuální akci Pecháček, který si doskočil míč a najel pod koš. Přehodil si balon z jedné ruky na druhou a zakončil. Další dva body zapsal po nájezdu Townes. Kolín hrající v úzké rotaci si pomohl trojkou Novotného. Goga dokonce svou čtvrtou trojkou vrátil Geosanu vedení. A syn bývalého opavského volejbalového nahrávače řádil dál. Trefil další trojku a Středočeši měli vedení zpět. V závěru se prosadil Slavík a Opavští byli trochu nahoře.

Třetí čtvrtinu započal dvěma šestkami Mokráň, který vzápětí přidal další dva body. Za Kolín se trefil Veljkovič. A když se nejvyšší hráč na palubovce prosadil znovu, bylo to opět o bod. Na Jurečkovu trojku odpověděl Veljkovič. Opava se snažila jít do trháku, to se ji ale nedařilo. V závěru třetího hracího období se to přece jen opavskému týmu podařilo. Trojku dal Pecháček a Slezané vedli 65:58. Nakonec Jurečka trojkou natáhl opavské vedení na deset bodů.

Ve čtvrté čtvrtině si už Slezané vedení pohlídali.

 

Názory trenérů a hráčů po zápase

 

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 89:82 (28:27, 41:39, 68:60)

Body: Mokráň 18, Townes 15, Puršl 14, Kouřil 10, Slavík 9, Pecháček 8, Jurečka 6, Švandrlík 6, Gniadek 3 - Goga 31, Novotný 14, Bošković 11, Halada 7, Stegbauer 7, Novák 6, Veljković 6.

Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Kovačevič. TH:12/9:9/7. Trojky: 10:13. Doskoky: 46:38. Fauly: 17:15. Diváci: 1930.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.