02. 01. 2020

Téměř plná hala viděla výhru Nymburku

Přes dvě tisícovky diváků si nenechaly ujít šlágr šestnáctého kola basketbalové Kooperativa NBL mezi Opavou a Nymburkem.

Přes dvě tisícovky diváků si nenechaly ujít šlágr šestnáctého kola basketbalové Kooperativa NBL mezi Opavou a Nymburkem. Slezané drželi v prvním poločase s favoritem krok. Nicméně favorit, do jehož sestavy se vrátil uzdravený Pupmprla, ve slezské metropoli vyhrál 91:76 a udržel si svou neporazitelnost.

Opava začala před plnými tribunami dobře. Šiřina otevřel skóre trojkou a chvíli na to to bylo 6:0. Favorit ale rychle odpověděl. Po zakončení zpod koše to bylo díky Daltnovi 8:8. Czdukovi chlapci si vzali vedení zpět. Po pěti minutách svítil na ukazateli skóre stav 14:10. Středočechy podržel trojkou Bohačík, tentýž hráč poslal vzápětí hosty poprvé do vedení – 14:16. Jenomže následně skórovali Bujnoch s Klečkou a vše bylo jinak. Domácí nehráli vůbec špatně. Závěr prvního hracího období přece jen patřil Středočechům. Díky dvěma trojkám Bookrera šli do vedení 18:24.

Ve druhém poločase se dvě minuty čekalo na koš. Úspěšný byl z perimetru Bratčenkov. Poté, co selhal při šestkách Peterka, vysunul Gniadek Šiřinu a bylo to o dva. Na druhé straně ovšem kontroval trojkou Dalton. Opavští se rvali o každý balon, na palubovce to místy jiskřilo. Škoda jen zbytečných ztrát. Šafarčík natáhl vedení hostů na 31:37. Za domácí korigoval Slavík. V posledních vteřinách první půle si pro koš faulem došel Dixon a Nymburk šel do trháku, který na osm bodů stáhl Šiřina.

Čekalo se, co nabídne třetí čtvrtina. Nymburk svůj náskok navýšil, ale Opava bojovala dál, nevzdala se. Po třech hracích obdobích to bylo o deset – 57:67.

Skóre čtvrté čtvrtiny otevřel trojkou Jurečka a když se prosadil i Bujnoch, bylo to o pět. Následně nedal Bohačík ani jednu šestku, a když dal trojku Šiřina – 65:67, byla hala na nohou. Nymburk podržel trojkou Dixon, ovšem z dálky přesně pálil Jurečka. Naděje Opavských začaly vyhasínat s další trojkou Dixona, který přidal další dalekonosný pokus a bylo to o deset – 68:78. Nymburští si tak do tabulky připsali další výhru.

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 76:91 (18:24, 35:43, 57:67)

Body: Gniadek 18, Šiřina 15, Jurečka 10, Bujnoch 9, Klečka, Zbránek po 6, Slavík 5, Švandrlík 4, Bratčenkov 3 - Bohačík 17, Dixon 15, Dalton 14, Hankins 9, Hruban, Šafarčík po 8, Booker 7, Kříž 6, Peterka 4, Pumprla 3. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Jedlička. TH: 15/7:14/8. Trojky: 11:17. Doskoky: 45:46. Fauly: 18:17. Diváci: 2 030.