11. 02. 2020

Tenhle výsledek bolí

Opavský tým v přímém souboji o druhé místo prohrál ve Svitavách 116:108.

Opavský tým v přímém souboji o druhé místo prohrál ve Svitavách 116:108. Soupeře měl v závěru na lopatkách, bohužel Venca Bujnoch selhal při šestkách a Marko trojkou poslal zápas do prodloužení.

V jeho druhé části si Tuři došli pro vítězství. Bylo to utkání, které zvedalo diváky ze sedaček. Opava vědoma si soupeřovy výškové převahy hrála chytře, držel ji skvělý Šiřina, který dirigoval hru a přesně střílel. Dal šest trojek z deseti pokusů. Nakonec si připsal double – double.

Ve čtvrté čtvrtině to měli hosté rozehrané na vítězství. Bohužel přišla zbytečná ztráta a soupeřovo snížení. Následně Bujnoch selhal při šestkách a domácí vyrovnali Markem z perimetru. Na konci prvního prodloužení mohl rozhodnout Šiřina. Čtyři vteřiny před jeho koncem ale proměnil jen jednu šestku, prodlužovalo se dál. Tuto fázi už Svitavy zvládly.

„Je to škoda, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Basketbal se hraje pod košem a tam jsme byli zašlapáni. I tak ale výsledek bolí. V závěru jsme udělali chyby, měli špatnou komunikaci v obraně. Chtěli jsme vyhrát, to se nám bohužel nepodařilo,“ ohlédl se za utkáním trenér Opavy Petr Czudek.

Nyní čeká Opavu FINAL4 v hale plzeňské Lokomotivy, které se hraje v pátek a sobotu.

Tuři Svitavy – BK Opava 116:108 po druhém prodloužení (26:23 42:46 60:62 88:88 97:97)

Body: Stamenkovič 24, Marko a Puršl 23, Crandall 13, Kotásek 12, Dodd 8, Slezák 6, Jelínek 5, Kovář 2 – Šiřina 30, Klečka 21, Bujnoch 17, Jurečka 10, Gniadek a Švandrlík 9, Zbránek 8, Slavík 4. Rozhodčí: Vyklický, Linhart, Pokorný. TH: 38/27:22/14. Trojky: 11:16. Doskoky: 55:43. Fauly: 21:34. Diváci: 894.