14. 01. 2017

Těsná prohra rezervy v Olomouci

V dalším prvoligovém zápase prohrála naše rezerva v koncovce v Olomouci.

V dalším prvoligovém zápase prohrála naše rezerva v koncovce v Olomouci. Petr Valeček měl tentokrát k dispozici z áčka pouze Mirka Kvapila, na olomoucké straně vyběhl už na palubovku Martin Vaňák, který přišel ze Svitav. Začátek utkání vyšel sice lépe našim barvám, ale jinak byl průběh střetnutí vyrovnaný. Ve třetím dějství šla Opava až do jedenáctibodového náskoku (27:38), ale před poslední čtvrtinou to už bylo zase jen o bod.

V dramatickém posledním dějství si vypracovali šestibodový náskok domácí, ale Jirka Dihel a Víťa Branda srovnali půl minuty před koncem na 56:56. O všem nakonec rozhodl domácí veterán Pavel Novák, který v závěru proměnil jeden trestný hod a Opava už neměla čas na změnu skóre. Nejtěsnější výhra tak zůstala v Olomouci. Tým UP si tím upevnil druhé místo, Opava B zůstává třetí.

Nejlepším hráčem Opavy byl Jirka Dihel (19 bodů, 6 doskoků, val. 22), další double-double si za 12  bodů a 16 doskoků připsal Mirek Kvapil. V domácím dresu nejvíce zářil opavským fanouškům dobře známý Martin Vaňák (12 bodů, 11 doskoků, val 21).

SK UP Olomouc - BK Opava B 57:56 (14:14 27:25 42:43)
Body: Novák 14, Vaňák 12, Sedláček 9, Polášek 7, Zlámal 5, Hein a Jílek 4, Langstein 2 - Jirka Dihel 19, Branda 13, Kvapil 12, Martikán 6, Matějka 4, Mičunek 2
Trojky: 28/6 - 22/3
TH: 21/15 - 27/17
Chyby: 22 - 20
Doskoky: 44 - 41
Rozhodčí: Nejezchleb, Melichárek
Diváků: 300

Za týden hraje naše rezerva doma. V pátek 20.1.2017 bude od 19:00 hod. hostit v opavské hale tým Snakes Ostrava, za který hraje mimo jiných i Honza Lyčka.