20. 09. 2018

Těsná výhra na závěr přípravy

Poslední přípravné utkání se slovenskou Handlovou nakonec mělo pro Opavu šťastný konec a výhra zůstala doma.

Zhruba dvě stovky diváků viděly zápas, v němž se vedení přelévalo po bodových šňůrách ze strany na stranu. V první čtvrtině měl poslední slovo Mirek Kvapil, který trojkou v poslední vteřině upravil stav na 25:18. I druhá čtvrtina měla podobný průběh, ovšem tentokrát až dvanáctibodové vedení Opavy hosté stáhli na 39:39.

Po pauze se Opava opět dostala do vedení, ale poslední dějství vyšlo lépe Handlové. Ta v závěru vedla už o 8 bodů, ale naši kluci se nevzdali a po trojce Vaška Bujnocha byl stav 79:80. Pak hosté proměnili jen jeden trestný hod a v závěru po sérii ztrát na obou stranách nastalo závěrečné ostřelování slovenského koše, které v posledním okamžiku zápasu uzavřel přesnou trojkou Radim Klečka a vystřelil tak domácí výhru.

BK Opava - MBK Handlová 82:81 (25:18 39:39 64:58)
Body Opavy: Šiřina 18, Švandrlík (trojky 5/3) 13, Dragoun a Klečka 10, Gniadek (12 doskoků) 8, Kvapil a Bujnoch 6, Kouřil a Jurečka 4, Zbránek 3; nejvíce bodů Handlové: Skouen 19, Čekovský 15, Tresac 13; trojky: 40/12 - 20/7; TH: 16/12 - 25/16; chyby: 23 - 18; doskoky: 42 - 35; rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Jedlička

Petr Czudek příliš spokojen nebyl: "Vyhráli jsme košem v poslední vteřině. Pozitivum vidím v tom, že jsme byli aktivní na útočném doskoku, na tom Kryštof během přípravy zapracoval. Na druhou stranu jsme dostali spoustu bodů a to není dobré. Náš výkon nebyl dobrý, nestačil by na průměr české ligy."