13. 12. 2018

Těžká facka v Paříži

Propadákem skončilo vystoupení opavských basketbalistů v zápase Ligy mistrů ve Francii.

Propadákem skončilo vystoupení opavských basketbalistů v zápase Ligy mistrů ve Francii. Slezané prohráli s Nanterre, týmem z předměstí Paříže 110:64.

Od prvních minut bylo vše špatně. Opava začala vlažně a soupeř ji za to trestal, rychle si vypracoval osmibodový náskok. „Vstupy do zápasu jsou důležité, my ten náš nezvládli,“ krčil rameny Petr Czudek. „U všeho jsme byli pozdě, prakticky po pěti minutách bylo rozhodnuto,“ konstatoval smutným tónem ve hlasu šéf opavské lavičky.

Trápení Opavy nemělo konce. „Hráli jsme naivně a Nanterre nás za to potrestalo. Hledali jsme svou tvář, ale nenašli. Čekal jsem, že se alespoň v jedné čtvrtině vyhrajeme, ale bohužel,“ dodal zklamaný šéf opavské lavičky.

Nanterre 92 – BK Opava 110:64 (33:11, 60:24, 98:52)

Body: Waters 19, Konate 15, Treadwell, Invemizi po 13, Juskevicius, Pansa po 10, Senglin 9, Gamble, Carne po 8, Mensah 5 – Kvapil 15, Bujnoch 14, Klečka 11, Šiřina, Slavík po 5, Gniadek, Kouřil, Jurečka po 4, Švandrlík 2. Rozhodčí: Cici, Vitkauskas, Kardum. TH: 13/16:10/18. Trojky: 15:4. Doskoky: 41:35. Diváci: 1750.