09. 11. 2019

To byla jízda, Pardubice bez šance

Hala tleskala ve stoje. Opavští basketbalisté předvedli další povedené představení.

Hala tleskala ve stoje. Opavští basketbalisté předvedli další povedené představení. Na domácí palubovce zničili jednoho z aspirantů na medaili - Pardubice 85:65.

Asistent Kryštof Vlček Pardubice dobře načetl. Slezané totiž od prvních minut našli na svého soka recept. Dobře bránili a už v prvním desetiminutovce si vytvořili šestibodový náskok. „První čtvrtina byla hodně koncentrovaná. Týmy byly soustředěné, místy to přecházelo v nervozitu,“ řekl trenér Petr Czudek.

Dvojice Šiřina – Gniadek měla svůj den. Slezané toho Východočechům moc nedovolili. Už v poločase měli slušný náskok. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí si vytvořili až třiatřiceti bodové vedení.

„Nebylo to špatné. Řekli jsme si, že hrát jako ve Vídni nemůžeme. Vymlouvat se na to, že jsme nebyli kompletní, se nesmíme,“ podotkl Petr Czudek. „Těší mě, že přišlo hodně diváků. Nyní hrajeme v Brně, jsme sice favorité, ale tyto zápasy nikdy nejsou lehké. Pokud středu zvládneme, věřím, že na Svitavy by v sobotu mohlo dorazit ještě více fanoušků,“ zakončil kouč Opavy.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – BK Pardubice 85:65 (21:15, 46:27, 70:48)

Body: Gniadek 19, Šiřina 16, Dragoun 12, Bujnoch 11, Švandrlík a Zbránek 6, Kvapil 5, Jurečka 4, Bratčenkov a Bukovjan 3 - Vyoral 14, Švrdlík 13, Půlpán a Slanina 9, Pavlović 7, Svoboda 6, Nečas 3, Kohout a Škranc 2. Rozhodčí: Hruša, Jeřab, Kovačovič. TH:17/9:15/11. Trojky: 14:6. Doskoky: 38:39. Fauly: 18:18. Diváci: 1182.