Torzo Opavy přehrálo Ostravu

I v silně oslabené sestavě si naši basketbalisté poradili se svým ostravským regionálním rivalem.

I v silně oslabené sestavě si naši basketbalisté poradili se svým ostravským regionálním rivalem.

Sestava opavského týmu byla ale hodně prořídlá, neboť ke čtyřem avizovaným absentérům se přidal s problémy s kolenem i Radim Klečka. Podle jeho vlastních slov by se nemělo jednat o nic vážného a po týdnu klidu by se měl opět zapojit do přípravy. Rozehrávky se tedy ujala nová opavská akvizice Rostislav Dragoun, na palubovce se objevili i Robin Matějka a Ondra Kukla.

Opava začala zhurta, po necelých 7 minutách vedla 18:8, když třemi trojkami a celkem 13 body k tomu přispěl Filip Zbránek. Po prvním hracím období vedla Opava o 20 bodů a v dalším průběhu toto vedení ještě navýšila. Podílel se na tom i Mirek Kvapil, který zaznamenal málo vídanou "střelu za 4 body", tedy trojku s faulem a úspěšnou šestkou.

Druhý poločas ale začali lépe hosté, po 3 minutách snížili na 52:38 a Petr Czudek si musel vzít time. To nápor Ostravy otupilo a zbytek druhé půle už naši kluci kontrolovali. V polovině čtvrté čtvrtiny se sice vyfauloval Rosťa Dragoun, ale rozehru vzal úspěšně do ruky Luděk Jurečka a další domácí výhra byla na světě.

BK Opava - NH Ostrava 89:72 (32:12 50:25 68:49)
Body Opavy: Kvapil 19, Zbránek 16, Gniadek 14, Cvek a Blažek 12, Matějka 7, Jurečka 5, Dragoun 4
Nejvíce bodů Ostravy: Hooker 17, Číž 16, Kerr 15
Trojky: 30/12 - 32/8
Chyby: 19 - 18
TH: 13/11 - 9/8
Doskoky: 35 - 30
Rozhodčí: Dolinek, Janovský, Kapl

Zítra, t.j. ve čtvrtek 17.9. se naši střetnou od 17:00 hod. s nováčkem nejvyšší slovenské ligy Slávií TU Košice.