29. 03. 2019

Trenér Budínský skončil v Děčíně!

Poněkud překvapivá zpráva přišla z Děčína: trenér Pavel Budínský končí ještě před začátkem letošního play-off.

Poněkud překvapivá zpráva přišla z Děčína: trenér Pavel Budínský končí ještě před začátkem letošního play-off.

Pavel Budínský trénoval Děčín bezmála 15 let a je podepsán pod největšími úspěchy děčínského basketbalu. Byly to tři stříbrné a tři bronzové ligové medaile a tři finálové účasti v Českém poháru. Děčín pod jeho vedením neskončil v lize nikdy hůře než pátý. Jeho konec v rozjeté sezóně asi překvapil mnohé, ale je to rozhodnutí výkonného výboru severočeského klubu.

"Pro celý klub jde o zásadní rozhodnutí. Trenér Budínský tady odvedl ohromný kus práce, nikdo už mu nevezme zásluhy, které měl na nejúspěšnějším období našeho klubu. Vedení za ním po celou dobu jeho působení pevně stálo a plně ho podporovalo. V tuto chvíli však dospělo k rozhodnutí provést změnu a to s okamžitou platností," píše se na děčínských stránkách. Poslední "Bůďův" zápas tak byl ten ve středu s Opavou.

Jeho místo převezme Tomáš Grepl, bývalý hráč Brna, Žďáru, Pardubic, Ústí, Nymburku a německého Weissenfelsu, kde poslední tři roky působil jako asistent trenéra bundesligového týmu a vedl také rezervu Weissenfelsu v třetí nejvyšší německé soutěži.

S novým trenérem se Děčín představí již v sobotu ve Svitavách.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.