04. 06. 2019

Trenérská škutulata v týmech KNBL

Sezóna 2018/19 skončila před pár dny, ale v některých klubech už stačili vyměnit trenéry.

Sezóna 2018/19 skončila před pár dny, ale v některých klubech už stačili vyměnit trenéry.

Jako první provedli trenérskou rošádu v Pardubicích, kde skončila dvojice Levell Sanders a Tomáš Bartošek. Vzhledem k nenaplnění cílů Beksy se podobná záležitost dala čekat. Ell Sanders se vrací do USA, kde ho podle jeho slov čekají další trenérské příležitosti. Co bude dělat Tomáš Bartošek, který celou svou trenérskou práci spojil s Prdubicemi, není zatím jasné.

Mezi jejich případnými nástupci se objevovala hlavně dvě jména: Pavel Budínský, který skončil v průběhu sezóny v Děčíně a Ken Scalabroni. Nakonec k týmu Beksy přichází druhý jmenovaný, který má za sebou dlouhou trenérskou kariéru v Evropě. V naší nejvyšší soutěži zanechal velkou stopu v klubu USK Praha, který vedl sedm sezón.

Zatímco v Pardubicích se změna na lavičce tak trochu očekávala, v případě Svitav je to poměrně velké překvapení. Úspěšnému trenérovi Lubomíru Růžičkovi, který dovedl Svitavy dvakrát v řadě do semifinále KNBL, nebyla prodloužena smlouva a na jeho místo usedne jeho dosavadní asistent Lukáš Pivoda. V případě trenéra Růžičky se hovoří o jeho osobních problémech, které se rozhodl řešit.

A jedna očekávaná zpráva z "trenérského ranku". Úspěšný trenér Děčína Tomáš Grepl, který ozdobil svou přítomnost na lavičce "Válečníků" v konci sezóny stříbrnými medailemi, podepsal se severočeským klubem novou dvouletou smlouvu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.