23. 04. 2020

Třetí kolo "Shoot out" pro Kroutila

Již 3 kola má za sebou střelecká soutěž a stále vládne Luděk Jurečka

Již 3 kola má za sebou střelecká soutěž a stále vládne zástupce BK Opava Luděk Jurečka. Ovšem děčínský Filip Kroutil jeho trůnem třásl, Kuba Šiřina zase získal "tipovací" prémii.

Děčínské křídlo mělo bilanci z čáry trestného hodu 16/10, z trojky 29/22, z půlky nedal Filip z 5 pokusů ani jeden. Přesto dosáhl celkem 76 bodů a za Luďkem Jurečkou zaostal o pouhé 3 body.

Opavu zastupoval kapitán a čerstvý MVP ligy Jakub Šiřina. Ten měl bilance střelby z čáry trestného hodu 17/11 (11 bodů), z trojky 26/10 (30 bodů), z půlky 5/0 (bez bodu) – celkem 41 bodů. "Já už spoluhráče dopředu varoval, ať ode mě nečekají zázraky. Budu jim muset napsat omluvu, že jsem to pokazil a prakticky jsem promrhal celý náskok, který jsme měli díky Luďku Jurečkovi," nebyl spokojen Šířa.

Jako všichni předchozí zástupci Opavy házel v ostravském Tatranu. Podavačem mu byl Petr Bohačík, se kterým se domluvil, že mu míče nebude nahrávat vzduchem, ale příklepem o zem. "Nechtěli jsme to rychle odhazovat, tak jsem si řekl o příhry o zem. Možná bych po přihrávkách vzduchem měl víc střel, ale u trestných hodů tam ztráta času skoro nebyla. U trojek možná ano, ale 26 pokusů na mě nebylo špatných. Horších bylo jen 10 proměněných. Vůbec jsem ale střely necítil v ruce a spíš jsem to jen odhazoval," okomentoval to Kuba, který se pokoušel o střely z půlky záda ke koši.

Jeho parťákovi se ale dařilo ještě méně, dosáhl pouhých 24 bodů a to poslalo jeho Enháčko až na třetí místo tabulky týmů. Do čela se dostal Děčín (173 bodů), Opava na druhém místě ztrácí jediný bod, NH Ostrava je třetí s 159 body. V tabulce již nefigurují královéhradečtí Královští Sokoli, kteří odstoupení ze soutěže odůvodnili starostí o bezpečnost hráčů a jejich rodin.

A další pořadí ve třetím kole Shoot out? Druhý David Škranc z Pardubic (64 bodů), třetí ústecký Pavel Houška (60), čtvrtý Michal Mareš z USK (54), pátý kolínský David Machač (53), Kuba Šiřina se 41 body skončil šestý a Petr Bohačík sedmý (24 bodů).

Kuba Šiřina ale přesto i vyhrál. Nejvíc se totiž přiblížil tipu na vlastní výkon (38) a získal tak 10 tisíc korun na charitativní účely pro svůj klub. Ty poputují ve prospěch osmiletého Matyho Tazbirka, který od narození bojuje se zákeřnou chorobou DMO a opavský klub jej podporuje dlouhodobě.

Čtvrté kolo by se mělo uskutečnit v sobotu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.