05. 01. 2020

Třetí porážka v řadě

Výsledek špatný, hra špatná. Opavští basketbalisté tentokrát na pražské Folimance propadli. S domácími Vysokoškoláky prohráli 88:58.

Proti Nymburku hráli ve čtvrtek výborně. Tentokrát to vůbec nešlo. „Chyběla nám agresivita. Už v první čtvrtině to bylo z naší strany hodně slabé,“ povzdechl si Kryštof Vlček. Ve druhém hracím období se Slezané přece jen zvedli. Hlavně Jakub Šiřina byl vidět.
„Zdálo se, že jsme zpátky v utkání, bohužel tomu tak nebylo,“ pokračoval asistent Petra Czudka. V domácí sestavě hráli prim Appleby se Sehnalem.

Třetí čtvrtina Slezanům vůbec nevyšla, což dokumentoval dvěma zpackanými šestkami Slavík. „Chtěli jsme být agresivní, ale nešlo to. Takhle hrát nemůžeme. Musíme se vrátit ke hře, která nám je vlastní. Věřím, že proti Ostravě tomu tak bude,“ řekl Vlček, který pochválil opavské fanoušky: „Přišlo jich hodně a byli pomalu více slyšet něž ti domácí.“

USK Praha – BK Opava 88:58 (26:16, 47:36, 69:43)

Body: Appleby 21, Stevanovic 16, Sehnal 13, Proleta 11, Křivánek 9, Marić 8, Mareš 6, Petružela a Štěrba 2 - Šiřina 19, Švandrlík 9, Bujnoch 8, Jurečka a Štěpánek 6, Gniadek a Klečka 3, Bukovjan a Slavík 2. Rozhodčí: Blahout, Kurz, Pokorný. TH: 18/12:9/12. Trojky: 8:6. Doskoky: 42:23. Fauly: 25:21. Diváci: 955.