12. 09. 2019

Třetí příprava, druhá porážka

Po Gliwicích podlehli naši basketbalisté doma také svitavským Turům.

Přitom měli zápas velmi dobře rozehraný, až na úvod stále vedli, ve 26. minutě dokonce o 16 bodů. Pak ale přišel výpadek, patnáctibodová šňůra Svitav a najednou to bylo 61:60. V poslední čtvrtině pak Tuři obrat dokonali a vezou si z Opavy výhru.

Před zápasem se sice rozcvičoval Mirek Kvapil, ale do boje nezasáhl. Stejně na tom byl Filip Zbránek, který má problémy se stehenním svalem, ale podle jeho slov by měl být příští týden v pořádku. Stínem bylo zranění Luďka Jurečky, kterému soupeř přišlápl achilovku, ale snad to nebude nic vážného.

"V předchozích zápasech nám to skřípalo v obraně, proto jsme se na ni v tréninku zaměřili. Bylo vidět, že hráčům docházejí síly. V prvním poločase to bylo dobré, po přestávce už ne," okomentoval utkání Kryštof Vlček.

BK Opava - DEKSTONE Svitavy 81:87 (20:14 41:31 66:62)
Body Opavy: Bujnoch 18, Klečka 14, Dragoun (trojky 4/3) 13, Švandrlík (7 doskoků) 12, Gniadek 11, Bukovjan 9, Jurečka 3, Bratčenkov 1; dvojky: 32/16 - 33/15; trojky: 40/12 - 33/15; TH: 20/13 - 19/12; doskoky: 40 - 49; chyby: 21 - 21; rozhodčí: Nejezchleb, Jedlička, Hecl

Další příprava čeká na naše borce v úterý 17.9.2019, kdy se od 18:00 hod. střetnou s celkem BK Slávia Žilina.