06. 05. 2022

Třetí zápas Opavě nevyšel

Ještě v prvním poločase to vypadalo, že opavští basketbalisté porazí Brno i na třetí pokus. Bohužel přišla třetí čtvrtina a v ní domácí celek výsledek otočil.

Opava se snažila s nepříznivým stavem něco udělat, ale vůbec jí nešla střelba. Brno vyhrálo 95:88.

Opavští vstoupili do utkání dobře. "Dařilo se nám na útočné polovině. Náš výkon v prvním poločase nebyl špatný," řekl opavský trenér Petr Czudek. Opavští si drželi po dvaceti minutách sedmibodový náskok. Opět se jim dařilo skvěle v útoku. K výbornému výkonu se rozehrál kapitán Jakub Šiřina. Klíčem k osudu třetího utkání bylo jeho třetí hrací období. "Nedokázali jsme se trefit. Klobouk dolů před Brnem, jak velkou snahu vyvinulo k tomu, aby třetí zápas vyhrálo," pokračoval v zápasovém rozhovoru šéf opavské lavičky.

"Třetí čtvrtina rozhodla o osudu zápasu. My jsme snažili s výsledkem něco udělat. Tentokrát se ke Kubovi Šiřinovi ale nikdo nepřidal," povzdechl si opavský kouč.

Další zápas je na programu v Brně už v sobotu. "Musíme dobře zregenerovat a ukázat si chyby, které jsme dělali," řekl ještě Petr Czudek. Sobotní duel má začátek v 18 hodin.

Basket Brno – BK Opava 95:88 (23:26, 47:54, 73:71)

Body: Mickelson 19, Mishula 16, Bálint 12, Puršl 11, Marko, 10, Körner 8, Krakovič 7, Nečas 6, Djuričič 6 - Šiřina 16, Gumbs 12, Švandrlík 11, Kvapil 10, Slavík 9, Markusson 8, Gniadek 7, Kouřil 7, Jurečka 5, Zbránek 3.

Rozhodčí: Matějek, Kučírek, Kapaňa. TH: 25/33:21/31. Trojky: 6:9. Doskoky: 39:58. Fauly: 29:29. Diváci: 1187.