06. 02. 2021

Tři vteřiny a Opava se vrací s prázdnou

Krom tří vteřin opavští basketbalisté na palubovce pražského USK pořád vedli.

Krom tří vteřin opavští basketbalisté na palubovce pražského USK pořád vedli. Bohužel domů se vrací smutní. Díky trojce Ondřeje Sehnala tři vteřiny před koncem vyhráli Pražané 88:87.

Samotné utkání mělo náboj. Oba týmy do něj vložili spoustu energie. Opava pořád vedla, ze začátku se dařilo Zbránkovi, který byl doslova k neudržení. "Tři čtvrtiny jsme hráli chytře," těšilo opavského trenéra Petra Czudka. Jenomže Sovy jsou týmem, který se hned tak nevzdá, což prokázal hlavně ve čtvrté čtvrtině.

"Zlepšili jsme obranu, zvedli nás Mareš s Machačem," podotkl střelec vítězného koše Ondřej Sehnal. Opava místy vedla až o deset bodů. "Jenomže jsme o vedení vždy přišli. Nechali jsme tak soupeře pokaždé nadechnout," štvalo Petra Czudka.

"Ve čtvrté čtvrtině nás začali domácí zdvojovat, s tím jsme se nedokázali vyrovnat. Někteří naši starší hráči to tentokrát nechtěli vzít na sebe. Dělali jsme chyby, a to nás stálo vítězství. Dostat dvaatřicet bodů za čtvrtinu, je strašně moc,“ zakončil trenér BK Opava.

USK Praha – BK Opava 88:87 (15:21, 39:46, 56:62)

Body: Mareš, Sehnal po 17, Proleta 16, Štěrba, Švec 9, Vyroubal 8, Macháč 6, Bátovský 4, Kolář 2 - Švandrlík 23, Zbránek 23, Šiřina 17, Gniadek 7, Jurečka 6, Slavík 5, Bukovjan 4, Kvapil 2. Rozhodčí: Baloun, Scholze, Ulrych. TH: 26/13:24/15. Trojky: 15:14. Doskoky: 30:40. Fauly: 22:25.