19. 01. 2022

Tříkrálová sbírka pokračuje

Tříkrálová sbírka pro rok 2022, opět probíhající ve velmi nestandartních podmínkách, skončila minulou neděli. Až do konce měsíce ale zůstává otevřena možnost podpořit ji online na tříkrálovém účtu 66008822/0800 se zadáním variabilního symbolu pro Charitu Opava 777988012.

A jak letošní sbírka dopadla? Za normálních okolností by byly výsledky této nejstarší české dobročinné akce, kterou na Opavsku pořádá už dvaadvacet let Charita Opava, známy kolem 25. ledna. Ovšem okolnosti, za kterých sbírka loni a bohužel i letos probíhala, měly vinou epidemie Covidu-19 k normálu velmi daleko. Zatímco loni nemohli tři králové po domácnostech koledovat vůbec, letos to bylo možné alespoň v omezené míře.

Charita Opava proto opět připravila řadu alternativních způsobů, jak sbírku podpořit. Dárci měli opět možnost přispět online na účet sbírky. Tříkrálové kasičky byly umístěny na různá místa, například do lékáren, prodejen OD TEMPO a Hruška a podobně. Na konečné výsledky sbírky si proto budeme muset ještě chvíli počkat, protože trvá trochu déle, než se jednotlivé kasičky doručí do Charity Opava a než se sečte jejich obsah. Jakmile budou výsledky známy, ihned budou zveřejněny na webu www.charitaopava.cz a přinese je také týdeník REGION OPAVSKO.

Výnosy letošní sbírky budou určeny k rozšíření bydlení pro lidi s mentálním znevýhodněním a pro terénní služby Charity Opava, tedy pečovatelskou, ošetřovatelskou a hospicovou péči. "Všem dárcům ze srdce děkujeme,"! vzkazuje koordinátorka Tříkrálové sbírky Marie Hanušová.

Koledníci prodávali kafe na basketu

Pořadatelé také připravili několik veřejných akcí, kde se mohli lidé se třemi králi setkat a přispět jim do kasičky. Jedna z nich proběhla 9. ledna v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie pod názvem Tříkrálová neděle, ale tři králové koledovali i jinde. Vřelého přijetí se dostalo například klientům sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost, kteří ve minulý čtvrtek prodávali kávu v kostýmech tří králů v opavské hale na utkání opavských basketbalistů s týmem Kolína. Nabídku kávy ve své pojízdné Kavárně pro Radost spojili díky vstřícnosti BK Opava také s koledováním ve zmíněné sbírce.

Rychle se plnící tříkrálová pokladnička už chvíli po otevření hlavní brány dokazovala, že fanoušci opavských basketbalistů mají skutečně velké srdce. S klienty v rolích Kašpara, Melichara a Baltazara si mnoho lidí udělalo také selfie a jedna z fotografií spolu s přáním brzkého uzdravení putovala mobilem také k nemocnému trenérovi Petru Czudkovi. A tak i když nakonec v dramatickém závěru zápasu opavští borci mužstvu Kolína podlehli, na poli dobročinnosti vyhráli první místo. Úspěšné zopakování koledování, naplánované v opavské hale na minulou sobotu, ale bohužel nakonec neproběhlo. Mužstvo Ostravy, které se mělo utkat s BK Opava, skončilo v karanténě a zápas musel být odložen.

(Zdroj: REGION OPAVSKO)

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.