• BK Opava
  • Novinky
  • Třináctka hlásí dvě vítězství, doma porazila Porubu

  28. 03. 2024

Třináctka hlásí dvě vítězství, doma porazila Porubu

Pozitivně dopadly dva domácí zápasy opavské třináctky. Soupeřem jim byla Poruba. Slezané oba duely vyhráli. Trenér Jirka Štěpánek neskrýval svou spokojenost.

„V krátkém sledu jsme sehráli dvojzápas s druhým Nháčkem. To zatím ještě neokusilo hořkost porážky. My jsme si po posledním výprasku chtěli spravit chuť,“ řekl na úvod trenér Jiří Štěpánek. „To se nám povedlo na výbornou,“ těšilo našeho kouče. „Nejenže jsme předváděli velmi pěkný a sebevědomý minibasketbal, hlavně jsme ale dokázali dvakrát vyhrát. To se cení dvojnásob v případě, když hrajete se 14 lidmi a dodržujete pravidla minibasketu,“ zvedl prst Jiří Štěpánek.

Následně okomentoval úvodní duel. „Nastoupili jsme s velkou chutí a vervou. Obě naše pětky hrály sebevědomě a odvážně. Dobře jsme si půjčovali balon a hráli jako tým,“ byl nadšený trenér a dodal: „To se postupně podepisovalo na celém průběhu, kdy jsme postupně zvyšovali náskok.“

Druhé utkání vypadalo jinak. „Utkání číslo dvě bylo trošku jako na horské dráze. První čtvrtinu se nám sice podařilo vyhrát 6:0, za což jsem na kluky patřičně hrdý, avšak poté se ze zápasu stal souboj o každý metr palubovky,“ komentoval odvetu Jiří Štěpánek. „Pěnily i emoce, což nakonec vyústilo v několik soupeřových nesportovních kontaktů, které jsme ale psychicky ustáli a tahali se o každý bod. I v době, kdy jsme začali ztrácet, jsme to nevzdali, zabojovali a vrátili se do zápasu,“ byl Jiří Štěpánek pyšný na své svěřence. „V poslední čtvrtině už to bylo v režimu koš za koš a v koncovce jsme byli šťastnější. Poslední minutu zápasu jsme zahráli opravdu velmi zkušeně, i za to musím hochy chválit,“ doplnil mladý trenér.

Závěrem pak kouč Jiří Štěpánek řekl: „Obecně řečeno máme za sebou velmi vydařenou neděli, kdy jsme si dokázali, že opravdu umíme hrát pěkný minibasket. Teď bude důležité neusnout na vavřínech a nadále pracovat, abychom výkony dokázali také zopakovat.“

 

BK Opava - BK NH Ostrava Poruba 46:33 (9:11, 27:22, 36:27)

Body Opavy: Bartošík 9, O. Gronský 9, Špinler 9, Horák 6, Běťák 4, Rozsíval 4, Machanec 3, Gargoš 2.

 

BK Opava - BK NH Ostrava Poruba 36:32 (6:0, 13:14, 22:20)

Body Opavy: O. Gronský 11, Gargoš 6, Horák 6, Bartošík 2, Běťák 2, Daněk 2, Kokošek 2, Machanec 2, Špinler 2, Žídek 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.