• BK Opava
  • Novinky
  • Třináctka si zahrála s Frýdkem a vyhlíží republiku v Olomouci

  02. 05. 2024

Třináctka si zahrála s Frýdkem a vyhlíží republiku v Olomouci

Poslední dva zápasy před vrcholem sezony odehráli basketbalisté opavské třináctky. Opavští se střetli s Frýdkem-Místkem. V jednom případě vyhráli, ve druhém slavil soupeř. Nyní už tým trenéra Jiřího Štěpánka vyhlíží republikový šampionát v Olomouci.

„Sice jsme nebyli kompletní, i tak ale spokojený nejsem. V obou utkáních jsme působili bez zájmu a chuti vyhrát. Přišlo mi, že někteří kluci hráli za trest,“ byl zklamaný Jiří Štěpánek. „Místo dobrého pocitu ze hry jsem poprvé za dva roky šel v poločase s kluky do šatny. Paradoxně druhý zápas s mnohem lepším nasazením a hrou jsme nakonec prohráli stejně smolně, jako ten první se štěstím vyhráli.,“ dodal trenér BK Opava.

"Nyní máme dva týdny na to zregenerovat a udělat si větší chuť na republiku,“ řekl ještě Jiří Štěpánek, který ještě okomentoval výkon Daniela Kokoška. „Zaslouží si velkou pochvalu. Hraje s námi teprve pár měsíců, takže basketbalově ještě tápe, ale ukazuje velikou chuť a bojovnost, což je někdy mnohem více než umět například driblovat,“ uzavřel trenér.

 

BK Opava U13 – Frýdek-Místek 39:37

Body Opavy: Páloci 8, Kraus 8, Gronský 7, Horák 6, Špinler 3, Drozd 3, Machanec 3, Židek 2, Bartošík 2, Kokošek 1.

 

BK Opava U13 – Frýdek-Místek 43:44

Body Opavy: Horák 8, Gronský 6, Páloci 6, Bartošík 6, Špinler 6, Kraus 5, Glogar 4, Přasličák, 4 Machanec 2, Daněk 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.