• BK Opava
  • Novinky
  • Třináctka statečně bojovala v kvalifikaci. O postup se bude rvát v dalším turnaji

  31. 01. 2024

Třináctka statečně bojovala v kvalifikaci. O postup se bude rvát v dalším turnaji

Opavská třináctka se představila na kvalifikačním turnaji o Národní finále. Slezanům nešla upřít snaha, statečně se rvali. Nakonec skončili třetí, nicméně šanci na postup stále mají. Trenér Jiří Štěpánek hodnotil vystoupení svých chlapců pozitivně.

„Hned v prvním utkání nás čekalo favorizované NH Ostrava a začátek jsme neměli vůbec špatný,“ začal s povídáním opavský trenér Jiří Štěpánek. „Bohužel soupeř byl mnohem více aktivní a agresivní. Nám s narůstajícím rozdílem ve skóre docházela sebedůvěr a chuť,“ přiznal trenér. „Ve druhém poločase to kluci vzdali, což mě mrzí. Na druhou stranu nám to ukázalo, že máme stále na čem pracovat,“ podotkl.

Ve druhém utkání Opavští narazil na Snakes Ostrava. „Bylo to zcela odlišné utkání, než to první. Je vidět, že na hratelného soupeře si více věříme. Do zápasu jsme vletěli jako velká voda a již v prvním poločase bylo jasné, kam se zápas vyvine. Vedli jsme 34:8. Žel druhý poločas byl v našem podání výrazně slabší. Polevili jsme v koncentraci a mysleli si, že soupeř nám dá vše zadarmo. Ukázali jsme, že basketbal hrát umíme,“ okomentoval druhý duel Jiří Štěpánek.

V neděli čekal opavský výběr rozhodující zápas o druhé místo s Frýdkem-Místkem. Zajímavostí bylo, že soupeře vedl z pozice trenéra exopavský kouč Kamil Vajda. „Tento zápas byl soubojem o každý bod. Týmy byly hodně vyrovnané, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Dle mého názoru chtěl Frýdek více vyhrát. Více běhal, více bojoval,“ poznamenal trenér opavských žáků. „Kluky musím ale pochválit za to, že to nevzdali a z již vyššího rozdílu se dokázali vrátit do zápasu. Odehráli jsme nervy drásající koncovku, kdy nakonec ve prospěch soupeře rozhodlo štěstí a větší chuť vyhrát,“ uznal Jiří Štěpánek.

„Pro mě jako pro trenéra to bylo utkání, které si pro své kluky přeji, protože vyhrát či prohrát o třicet bodů, nám nikdy nedá tolik, jako tenhle duel s Frýdkem,“ přidal další postřeh opavský kouč. Opava nakonec obsadila třetí místo se ztrátou dvou bodů ve skóre na Frýdek. „Ve druhém konečném turnaji musíme porazit Frýdek alespoň o tři body, abychom měli šanci na postup. Celkově kvalifikaci hodnotím kladně, ač nějaké věci si na tréninku určitě vyjasníme. Ale každým měsícem jdeme nahoru, a to je pro mě to nejpodstatnější. Nyní máme 3 měsíce na to, abychom doladili formu a pak se uvidí. Vlak jede dál,“ zakončil Jiří Štěpánek.

 

BK Opava - BK NH Ostrava 24:50 (6:14, 11:23, 20:35)

Body Opavy: Bartošík 6, Páloci 4, Daněk 3, O. Gronský 3, Běťák 2, Horák 2, Machanec 2, Špinler 2.

 

BK Snakes Ostrava - BK Opava 33:54 (4:16, 8:34, 25:43)

Body Opavy: Kraus 13, Páloci 12, Gargoš 9, Machanec 6, O. Gronský 4, Rozsíval 4, Daněk 3, Horák 2, Bartošík 1.

 

BK Opava - Basketpoint Frýdek-Místek 31:33 (8:12, 11:15, 17:23)

Body Opavy: Páloci 9, Bartošík 5, O. Gronský 5, Gargoš 4, Rozsíval 3, Horák 2, Špinler 2, Machanec 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.