• BK Opava
  • Novinky
  • Třináctky loupily v Novém Jičíně. Kluky musím pochválit, řekl trenér Štěpánek

  16. 01. 2024

Třináctky loupily v Novém Jičíně. Kluky musím pochválit, řekl trenér Štěpánek

Dvě utkání na novojičínské palubovce čekala na kluky z opavské třináctky. Výjezd se hodnotí pozitivně. Tým trenéra Jiřího Štěpánka totiž oba duely vyhrál. První 49:48, druhý 64:42.

„V sobotu jsme po dlouhé pauze vyjeli k zápasům, tentokrát do Nového Jičína. Minutáž jsem daroval hlavně novým a moc nehrajícím klukům. V nominaci bylo sedmnáct hráčů, někteří z nich hráli pouze jeden zápas,“ vzal si na úvod slovo trenér opavského potěru Jiří Štěpánek.

„Chtěl jsem, aby se nebáli a také získali nějakou zápasovou praxi. První zápas se odehrával ve velmi vyrovnaném duchu, přesto jsem zachoval svou filozofii a hráli hlavně "nezkušení" kluci. Přes infarktový závěr jsme dokázali urvat vítězství 49:48. Jsem velmi rád, že jsme si sáhli i na takovou koncovku a utkání zvládli,“ řekl ještě k úvodnímu duelu Jiří Štěpánek.

 

BC Nový Jičín - BK Opava 48:49 (13:14, 21:26, 38:39)

Body Opavy: Horák 12, Rozsíval 11, Daněk 8, Špinler 8, Bartošík 4, Müller 4, Gürtler 2.

 

Druhé střetnutí se proměnilo v jednoznačnou záležitost Opavských. „Pro druhé utkání vypadl Novému Jičínu jeden ze stěžejních hráčů, a i proto jsme vyhráli vyšším rozdílem,“ začal s komentářem ke druhému utkání Jiří Štěpánek. „Na druhou stranu se ve velmi dobrém světle ukázali hráči, kteří se běžně s míčem třeba tolik nepotkají a já byl velmi spokojený, jaké zlepšení na nich bylo vidět,“ zdůraznil mladý kouč. „Obecně jsme předvedli velmi pěknou hru založenou na sdílení míče a rychlém protiútoku, na což se od nového roku zaměřujeme, jelikož se připravujeme na kvalifikaci o postup na NF. Velmi mě potěšilo, že již tyto prvky byly vidět a že tomu kluci věří. Musím je pochválit za předvedenou hru,“ pochvaloval si Jirka Štěpánek.

Ve středu čeká na opavský tým přípravné utkání v Prostějově.

 

BC Nový Jičín - BK Opava 42:64 (8:8, 16:22, 32:46)

Body Opavy: Gargoš 10, Páloci 10, Špinler 10, Daněk 8, Rozsíval 8, Gürtler 6, Müller 4, Žídek 4, Bartošík 2, Přasličák 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.