10. 10. 2017

Turnaj pro U12 v Katovicích

V loňském roce jsme začali navazovat minibasketbalové kontakty v Polsku a tato aktivita vyústila v pozvánky na několik turnajů

V loňském roce jsme začali navazovat minibasketbalové kontakty v Polsku a tato aktivita vyústila v pozvánky na několik turnajů, kdy vzhledem na další program týmu, jsme vybrali turnaj pro kluky ročníku 2006 a mladší v nedalekých Katovicích, který se konal od pátku 6.10 do neděle 8.10.

První zkušenost to nebyla špatná, polský systém turnajů je trochu odlišný od našich, ale s tím jsme se dokázali docela dobře popasovat a turnajem jsme procházeli celkem hladce. Jediným soupeřem, který nás dokázal trápit, byl tým z Poznaně, se kterým jsme ve skupině prohráli v prodloužení o 3 body. Se stejným soupeřem jsme se nakonec utkali i v nedělním finále a byl to opět boj.

Stejně jako v prvním utkání jsme téměř celý zápas vedli, ale nakonec byl o jeden jediný bod opět šťastnější soupeř. Nám se nepovedlo úplně splnit to, co jsme si řekli a některé kluky lehce svazovala „důležitost“ finále, což jen dokresluje to, že takových zápasů je třeba víc a víc.

Po finále, ve kterém jsme byli podle mnohých diváků, organizátorů a dokonce i trenéra soupeře, minimálně morálním vítězem, kdy o výsledku zápasu rozhodly dvě velmi sporné rozhodnutí rozhodčích v samotném závěru, jsme získali i řadu individuálních ocenění – David Motyčka nejlepší obránce, Maty Poledňák a Luki Král v All Stars, Kiki Jasník nejlepší hráč týmů, Kuba Červenka nejlepší zlepšení a Pája Czudek vítěz střelecké soutěže (ve finále této soutěže s dalším našim Lukim Králem). Po každém vítězném zápase byli oceněni nejlepší hráči, takže další ceny si z Katovic odvezli i Vašek Warisch, Ondra Hejduk a Přemek Dubový, takže většina hráčů i z turnaje odváží i individuální ocenění, což svědčí i o tom, že jsme na turnaji zanechali velmi dobrý dojem. Stejně tak i další pozvánky na turnaje hovoří o tom, že tento tým se prezentoval skvěle, a to i mimo basketbalovou palubovku. 

Na turnaji se představili: Luki Král, Pája Czudek, Michal Elbl, Maty Poledňák, Vašek Warisch, Franta Harazin, Niki Theodoru, Honza Přecechtěl, Maty Zimmer, Ondra Hejduk, Vojta Tomšík, Kuba Červenka, David Motyčka, Přemek Dubový a Kiki Jasník, trenér Kamil Vajda

BK Opava - Tychy 47:7
BK Opava - Žory 48:15
BK Opava - Poznaň 28:31 pp
BK Opava - Katovice 62:27
BK Opava - Varšava 72:12
finále BK Opava - Poznaň 28:29

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.