23. 09. 2019

Turnaj v Levicích: Výhra na závěr

V souboji s neporaženým celkem na Golden Eagle Cupu se naši vytáhli a slovinského soupeře porazili.

Opava vedla prvních 26 minut zápasu, místy i dvouciferným rozdílem. Helios Domžale ale v kocovce třetího dějství zabral a jeho vedení se ve čtvrté čtvrtině vyšplhalo až na 9 bodů.

Pak ale přišla jednáctibodová šňůra Opavy, naši se dostali zpět do zápasu a sedm bodů Kuby Šiřina v řadě převážilo definitivně misky vah na opavskou stranu. Soupeř se sice v samém závěru dostal na rozdíl jediného bodu, ale Luděk Jurečka zatloukl poslední hřebík do slovinské rakve.

Střelecky se nejvíc vedlo Kubovi Šiřinovi a Martinu Gniadkovi, ale nejužitečnějším hráčem opavského týmu byl Vašek Bujnoch, kterému jedna neproměněná šestka pokazila stoprocentní střeleckou bilanci.

Helios Suns Domžale - BK Opava 84:87 (26:29 44:51 66:61)
Body Opavy: Šiřina (trojky 6/4) 16, Gniadek 15, Bujnoch a Klečka 14, Slavík 12, Dragoun a Bukovjan 5, Jurečka 3, Švandrlík 2, Bratčenkov 1; dvojky: 40/21 - 40/20; trojky: 21/8 - 19/12 (63 %!); TH: 22/18 - 13/11; chyby: 17 - 22; doskoky: 33 - 28

Opava tak zakončila turnaj v Levicích s bilancí 2 - 1. O vítězi Golden Eagle Cupu rozhodl zápas Levice - Brno. Domácí vyhráli 74:65, takže Brno skončilo s bilancí 0 - 3 poslední. Při stejném poměru 2 - 1 nakonec bralo první místo Domžale, druhé byly domácí Levice a na Opavu zbylo 3. místo.

Přesto to byla dobrá příprava, v níž chyběl Filip Zbránek. Poslední přípravný zápas čeká na Opavu ve čtvrtek 26.9., kdy od 18:00 hod. přivítá na své palubovce celek NH Ostrava.