• BK Opava
  • Novinky
  • Tvrďák Zelko je po operaci! Za čtyři týdny chci hrát, hlásí Filip Zbránek

  29. 09. 2023

Tvrďák Zelko je po operaci! Za čtyři týdny chci hrát, hlásí Filip Zbránek

Basketbalová Opava přišla na čas o jednoho ze svých klíčových hráčů. Dvaatřicetiletý křídelník Filip Zbránek je totiž na marodce.

V derby s Ostravou si ostravský rodák zlomil malíček na pravé ruce. Ve čtvrtek absolvoval operaci u paní doktorky Moniky Kačírkové. Nyní bude mít dva týdny módní doplněk v podobě sádry. Za čtyři týdny už chce náš tvrďák hrát. „Už mám po operaci, podle všeho dopadla dobře,“ hlásil v pátek dopoledne Filip Zbránek.

Původně si myslel, že pod kudlu nepůjde, nakonec bylo všechno jinak. „Po utkání s Ostravou jsem se šel nechat ošetřit v Ostravě na Fifejdy. Zprvu to vypadlo, že mám malíček jen vykloubený. Na druhý den jsem navštívil naší paní doktorku a zjistilo se, že nám malíček zlomený a je nutná operace,“ přiznal dvaatřicetiletý basketbalista.

A jak si své zranění Zelo přivodil? „Abych pravdu řekl, ani pořádně nevím. Srazil jsem se s Williamsem, kterého jsem neviděl a došlo k pádu,“ přehrává si v hlavě Filip Zbránek.

Malíček mu ve čtvrtek dávala dohromady paní doktorka Monika Kačírková v opavské nemocnici. „Paní doktorka se mě ptala, zda chci uspat a poležet si. Řekl jsem, že ne, že je to jenom ruka. Šel jsem tak do lokálního umrtvení,“ vracel se Filip k operačnímu zákroku. „Musím říci, že jsem se pořádně zpotil. Byla to má první operace v životě, byl jsem hodně nervózní,“ přiznal.

Nyní bude mít dva týdny sádru. „Pak budu malíček rozhýbávat. Za čtyři týdny chci hrát. S paní doktorkou jsme se bavili, že mi nechá udělat i ortézu,“ prozradil ještě Filip Zbránek. Každopádně k týmu se už připojí v pondělí a bude dělat věci, které mu zraněný prst dovolí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.