• BK Opava
  • Novinky
  • Tým má charakter, věřím, že se zvedneme, řekl po Nymburku Petr Czudek

  22. 10. 2023

Tým má charakter, věřím, že se zvedneme, řekl po Nymburku Petr Czudek

Domácí pevnost padla. Opavští basketbalisté v sobotu nestačili na Nymburk. Hala byla téměř vyprodaná. Opavský tým bojoval, rval se do posledních sil. Bohužel na vítězství to nestačilo. Eskadra trenéra Petra Czudka prohrála 85:98.

Úspěšný kouč uznal kvality soupeře. Dobře ví, že jeho týmu bojuje s poklesem formy, věří ale v lepší zítřky.

Opava šla do utkání s Nymburkem po dvou porážkách. Padla na půdě nováčka z Písku a ve středu také na palubovce řeckého Patrasu. „Víme, že nemáme momentálně sportovní formu. Kluci se snažili, začali s velkou bojovností a nadšením,“ viděl pozitiva Petr Czudek. Plná hala hnala od prvních vteřin své miláčky za dobrým výsledkem. V první polovině úvodní čtvrtiny to vypadalo, že by to mohlo jít. „Vstup do utkání jsme měli výborný. Rychle jsme si vytvořili až desetibodový náskok,“ pokračoval v pozápasovém sumáři trenér BK Opava.

 

 

Středočeši ale brzy domácímu výběru přistřihli křídla. „Z vedení jsme se neradovali dlouho. Nymburk ukázal, že má momentálně slušnou formu. Ještě během úvodních deseti minut dokázal náš náskok stáhnout,“ povzdechl si Petr Czudek. V dalším průběhu si Nymburk vítězství už pohlídal. Velký zápas odehráli Kříž s Bohačíkem. „V momentě, kdy šel Nymburk přes nás, šlo naše sebevědomí dolů. Nebyli jsme schopni dát šestku, trefit se z dálky. Hosté naopak neminuli trestný hod, měli velké procento trojek, a to se promítlo do výsledku,“ řekl ještě Petr Czudek.

Opavští i přes nepříznivý vývoj se pořád na palubovce rvali. Místy to i pořádně jiskřilo. „Nemohu klukům upřít snahu a bojovnost. Na Nymburk hrající ve výborně formě to je ale málo. To jsme všichni viděli,“ uznal náš trenér.

Opavští jsou momentálně v útlumu. „Soutěž je dlouhá. Věřím, že se zvedneme. Tento tým má charakter, což už několikrát ukázal. Formu nedostanete jako vánoční dárek. Je to o tvrdé práci,“ zakončil povídání Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.