• BK Opava
  • Novinky
  • Tým ukázal, že má charakter, druhá čtvrtina se nesmí opakovat, řekl Puršl

  24. 09. 2023

Tým ukázal, že má charakter, druhá čtvrtina se nesmí opakovat, řekl Puršl

Sedm bodů a osm doskoků si na palubovce ostravského Tatranu zapsala nová opavská akvizice, šestadvacetiletý pivot Šimon Puršl. Je třeba říci, že Opavští se na první vítězství v sezoně pořádně nadřeli. Nakonec svého hostitele zlomili v prodloužení a vyhráli 102:96.

„Myslím si, že nejenom pro mě, ale pro celý tým šlo o nervózní utkání,“ řekl po zápase Šimon Puršl. „I když máme v nohách dost přípravných zápasů, tak liga je o něčem jiném. V Ostravě to bylo jasně vidět,“ podotkl odchovanec pražské Sparty.

Opava přitom na ostravské palubovce nezačala špatně. Rychle šla do vedení a vypadalo to na pohodový zápas. „Začátek jsme měli docela dobrý. Jenomže poté jsme polevili v obraně a Ostrava toho dokázala toho využít. Začala na nás docela dost tlačit a my jsme měli problém,“ přiznal šestadvacetiletý basketbalista, který do Slezska dorazil z Brna. Nová huť šla nakonec do čtrnáctibodového trháku a s opavským výběrem to vůbec nevypadalo dobře. „Soupeř k tomu přidal i dobrou střelbu z dálky. V jednu chvíli měli velmi slušnou úspěšnost. Nám se druhá čtvrtina hrubě nepovedlo. To už se nesmí opakovat,“ podotkla nová opavská akvizice.

Druhý poločas už by v podání Opavských lepší. „Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, přitvrdili jsme, a to nám přineslo úspěch. Díky tomu si z Ostravy odvážíme vítězství v prodloužení,“ vydechl si Šimon Puršl.

Výběr trenéra Petra Czudka nakonec manko vymazal a ve čtvrté čtvrtině šel dokonce do šestibodového vedení. Nová huť ale zbraně nesložila a Týml si trojkou vynutil prodloužení. „Síly nám ubývaly. Chtěli jsme zápas rozhodnout v normálním čase, ale Ostrava byla proti. Ukázal se ale charakter týmu a my jsme utkání zvládli, což je důležité,“ poznamenal Šimon Puršl, který odehrál pětadvacet minut a měl několik dobrých momentů. „S kluky se mi hraje super. Už o osobě víme a krok po krůčku se bude naše spolupráce zlepšovat. Věřím, že Opavě pomohu k dalším vítězstvím,“ zakončil Šimon Puršl.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.