22. 01. 2018

U12 na turnaji v Bratislavě

Tým U12 nelení a vyrazil na další turnaj mimo dlouhodobou soutěž. Po vánočním turnaji v Ostravě, se U12 představila v Bratislavě

Tým U12 nelení a opět vyrazil na další turnaj mimo dlouhodobou soutěž. Po vánočním turnaji v Ostravě, kde jsme navázali další kontakty s týmy, které vnímají basketbal podobně, jsme vyrazili na turnaj do Bratislavy. Víkend 13-14. 1. byl tak pro kluky ročníku 2006 plný basketbalu.

Nebyl to klasický turnaj ve smyslu nějakých tabulek, výsledků apod. Byl to turnaj, ve kterém šlo o basketbal jako takový. Domácí Inter pozval krom nás, také slovenského mistra ročníku 2006 ze Žiaru nad Hronom. Pro oba slovenské týmy se jednalo o generálku na závěrečný turnaj Mistrovství Slovenka. Smyslem bylo odehrát vyrovnané utkání, díky kterým se budou kluci zlepšovat a tak se také stalo, kdy všech 6 odehraných zápasů nemělo větší rozdíl ve skore, než 8 bodů. Tato kategorie hraje na Slovensku již na velké koše (305 cm, oproti u nás stále minikošům 260 cm), ale toto nám vůbec nevadilo. Věděli jsme, že díky rozdílné výšce košů jsme nedokázali některé akce zakončit úplně ideálně, ale důležitější byla předváděná hra a kvalitní soupeři. V sobotu jsme odehráli první zápas se Žiarem, který se zdál být zaskočený našim běhavým stylem hry a i přes vyrovnaný průběh jsme dokázali zvítězit o 8 bodů. Po krátké pauze jsme nastoupili k utkání s Interem, který nám chtěl vrátit porážku z Ostravy a nakonec se mu to také podařilo. Prohra o 7 bodů nemrzela, protože kluci se snažili plnit všechny pokyny a problémy při zakončení jsem tentokrát až tak řešit nemuseli.  Večer jsme byli diváky na šlágru slovenské basketbalové ligy, kdy se na Interu představil tým z Košic, tedy dva aktuálně asi nejlepší slovenské týmy. Oba týmy by se neztratily ani v české NBL, předváděly velmi rychlý a agresivní basketbal a častou střelbou z větší vzdálenosti a viděli jsme rozhodně zajímavé utkání. V neděli jsme pak sehráli odvety s oběma sobotními soupeři – kdy opět velmi vyrovnané zápasy, nicméně tentokrát jsme s Žiarem o šest bodů prohráli a Inter o 3 body porazili, takže domů jsme odjížděli s bilancí 1:1 s oběma soupeři. I souboje Interu s Žiarem byly velmi vyrovnané, kdy oba jejich vzájemné zápasy skončili vítězstvím hostů, v obou případech o 2 body.

Celý miniturnaj se odehrával v velmi pozitivní atmosféře a výledky , které byly druhořadé, skutečně nikdo neřešil, což je velmi sympatické.  A věřím, že především s kluky s Interu se brzy zase potkáme.

V Bratislavě jsme se představili v této sestavě: Luki Král, Honza Glabazňa, Pája Czudek, Michal Elbl, Maty Poledňák, Kuba Jelínek, Franta Harazin, Niki Theodoru, Honza Přecechtěl, Maty Zimmer, Kuba Červenka, Vojta Tomšík, David Motyčka, Přemek Dubový a Kiki Jasník.  Za pomoc s dopravou patří velký dík rodičům, ať už těm, kteří s námi tento turnaj absolvovali, tak i těm, kteří se nabídli a rádi zase pojedou na další podobné akce.

Výsledky:
BK Opava – Žiar nad Hronom 48:40
BK Opava – Inter Bratislava 41:49
BK Opava – Žiar nad Hronom 37:43
BK Opava – Inter Bratislava 41:37

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.