15. 12. 2017

U12 vítězi mezinárodního turnaje v Ostravě

Naši kluci ročníku 2006 si prodloužili minulý víkend účastí na mezinárodním turnaji X-Mas Snakes Cup v Ostravě

Naši kluci ročníku 2006 si prodloužili minulý víkend účastí na mezinárodním turnaji X-Mas Snakes Cup v Ostravě, který se konal od pátku 8.12., do neděle 10.12. Turnaj byl organizován pro dvě kategorie – U14 a U12 a jako jeden z mála v České republice získal i podporu FIBA EUROPE, což samo o sobě již svědčí o kvalitě turnaje.

U12 hráli svůj turnaj pod názvem Baby X-Mas za účasti mimo jiné slovenského Interu Bratislava, maďarské Šoproně a také loňského vícemistra toho ročníku BK Příbor.

Zápasy ve skupině už samy o sobě slibovaly kvalitu a to i přes odhlášení týmu Josefova, které na poslední chvíli nahradili starší kluci Snakes U13. Z utkání s o rok staršími kluky jsme měli trochu obavy, především pro fyzické dispozice hráčů soupeře, ale nakonec se utkání vyvíjelo naprosto v pohodě a i když velmi těsná porážka o 5 bodů potěší a je dobrou vizitkou kluků, tak především to, že se nikomu nic nestalo, je hlavním zprávou z tohoto zápasu. Ve výborné hře jsme pokračovali i v utkání s maďarskou Šoproní , ale nejlepší výkon z celého dne jsme si schovali až na vloni stříbrné kluky z Příbora. Ti sice nenastoupili k utkání kompletní, ale to jsme nebyli ani my, ale výhru o 50 bodů asi nikdo nečekal.  Tímto zápasem jsme vyhráli skupinu, protože výsledky starších Snaků se automaticky anulovaly. Do čtvrtfinále jsme v sobotu nastoupili proti Frýdku –Místku, kde jsme byli jasným favoritem a výsledek tomu tak i nakonec odpovídal. Nicméně v tomto zápase jsme po dohodě s trenérem a rozhodčími vypli tabuli a kluci tak nebyli zatížení aktuálním skorém zápasu a jak pro soupeře, tak i pro náš tým to byl velmi zajímavý zápas. Dění na hřišti vůbec neodpovídalo konečnému výsledku, kdy naše výhra byla patrná, ale rozhodně ne s takovým rozdílem ve skoré, které se kluci dověděli skutečně až dávno po zápase. Semifinále proti domácím Snakes U12 bylo přehlídkou naší nemohoucnosti v zakončení. Do poločasu jsme nedali dobrých 20 body z jednoduchých zakončení z pod koše, sami na koš apod. Druhý poločas trápení pokračovalo, ale nakonec těsná výhra o 5 bodů nás poslala do nedělního finále proti bratislavskému Interu. Finále bylo přetahovaná o každý koš, nám opět pár jednoduchých košů nepadlo, ale dílo se podařilo a věřím, že zasloužená výhra a vítězství v turnaji.

Spousta individuálních ocenění – MVP turnaje (nejlepší hráč) Přema Dubový, All Stars (nejlepší pětka turnaje) David Motyčka, nej hráč týmů Maty Poledňák, nej střelec trestných hodů Luki Král, speciální cena pro Nikoho Theodoru, Vašek Warisch a Kiki Jasník v zápase All Stars, Honza Glabazňa v dovednostní soutěži, ale ceny získali téměř všichni kluci za ocenění v jednotlivých zápasech.

Hráli jsme v sestavě: Přemek Dubový, Kiki Jasník, Luki Král, Maty Zimmer, David Motyčka, Honzík Krzywoň, Maty Poledňák, Kuba Červenka, Niki Theodoru, Honza Přecechtěl, Ondra Hejduk, Michal Elbl, Vojta Tomšík, Honza Glabazňa a Vašek Warisch.

Velký dík a uznání patří organizátorům, kdy podpora FIBY je rozhodně na místě a turnaje se letos v kategorii U14 účastnily takové týmy jako ALBA Berlín, Inter Bratislava, dva polské týmy hrající juniorskou Euroligu EYBL a pro příští ročník se už ohlásily dokonce týmy z Pobaltí, což ještě přispěje kvalitě samotného turnaje. Takže pro nás i výhledově velmi zajímavá akce.  

 

BK Opava - BK Snakes U13 42:47
BK Opava - Basket Šoproň (Maďarsko) 78:53
BK Opava - BK Příbor 77:25
čtvrfinále BK Opava - BK Snakes F-M 80:16
semifunále BK Opava - BK Snakes Ostrava 24:19
finále BK Opava - Inter Bratislava 53:44

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.