16. 06. 2016

U20 opět v Opavě

Další "opavský" přípravný blok absolvují v těchto dnech mladí reprezentanti České republiky do 20 let.

Další "opavský" přípravný blok absolvují v těchto dnech mladí reprezentanti České republiky do 20 let. Svěřenci trenérské dvojice Petr Czudek - Ladislav Sokolovský odehráli zatím 5 přípravných zápasů. Po domácích výhrách nad Slovenskem 102:58 a 88:58 sehráli další dvě utkání s celkem Německa. V prvním podlehli 58:91, v odvetě byli úspěšní poměrem 80:64. V rámci druhého soustředění v Opavě se utkají dvakrát se stejně starými basketbalisty Polska. První zápas se hrál ve středu a naši kluci po vyrovnaném průběhu nakonec podlehli 66:70.

"První ze dvou zápasů s Polskem přinesl kvalitní utkání. Menší zaváhání na konci první čtvrtiny dostalo Poláky do vedení. Od druhé čtvrtiny byl zápas vyrovnaný a dostali jsme se i do vedení. Nakonec se ale radoval soupeř. Byl to kvalitní tým pro přípravu našeho družstva. Zítra máme možnost odvety," řekl k tomuto utkání Ladislav Sokolovský. Do zápasu nenastoupil kvůli lehkému výronu kotníku zástupce opavského basketbalu Rosťa Dragoun.

ČR U20 - Polsko U20 66:70 (17:24 33:35 47:51)
Nejvíce bodů: Svoboda 12, Puršl 10, Klímek, Chaloupka a Roub 8 - Jankowski 12, Niziol 11, Ponitka 9
Trojky: 31/7 - 20/8
TH: 21/15 - 15/10
Chyby: 24 - 21
Doskoky: 26 - 37
Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek

Po čtvrteční odvetě od 11:00 hod. s Polskem budou mít naši kluci několik dní volna. Pak na ně čeká turnaj ve Francii, kde se střetnou kromě domácího celku také s Německem a Belgií. Poté bude následovat další přípravný turnaj ve Španělsku (Španělsko, Belgie, Maďarsko) a od 16.7.2016 je už čeká ME ve finských Helsinkách, na němž obhajují skvělé 6. místo z loňského roku. V základní skupině jim soupeři budouí Itálie, Švédsko a Belgie.