17. 04. 2018

Ukončíme Olomoucku sezónu 2017/18?

Za stavu 3 - 0 pro Opavu se bude dohrávat čtvrtfinále č. 2 ze čtvrtka 12.4.2018.

Okolnosti předčasného ukončení zmíněného zápasu byly již probírány mnohokrát, takže je zbytečné se k tomu podrobně vracet. Jen pro úplnost dodejme, že se bude začínat za stavu 40:34 pro Opavu, která by měla házet 3 trestné hody a vhazovat míč z půlky. Po odehrání dvou minut bude po skoro týdnu ukončen první poločas zápasu.

O délce přestávky před druhou půlí se ještě oba týmy musí dohodnout, po skončení pondělního utkání v Prostějově padaly varianty od 15 do 2 minut. Pak bude utkání snad konečně dohráno a buď budeme slavit postup nebo se budeme připravovat na čtvrteční čtvrtfinále číslo 5.

Po dvou výsledkově jasných, ale herně dosti vyrovnaných zápasech v Prostějově samozřejmě všichni v Opavě věří, že tou správnou variantou bude ta první. Důležitá bude samozřejmě i koncentrace na zápas, jakou předvedli naši kluci v Prostějově.

"Hrát ve vysokém tempu dva dny po sobě není nikdy snadné, nám se to ale povedlo. Dokázali jsme opět hrát koncentrovaně, z toho vyplývalo i naše sebevědomí. Díky němu jsme dokázali odskočit na dvacet bodů a Jakub Slavík s Jirkou Štěpánkem si mohli zahrát první minuty v play-off. Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to jednoduché utkání, jak by se mohlo zdát. Stálo nás hodně energie, ale kluci to zvládli výborně," řekl po druhém prostějovském zápase Petr Czudek.

Na koncentraci dává velký důraz i Predrag Benaček: "Může se stát, že po úvodních trestných hodech a opavském útoku budeme prohrávat (v dohrávce) o deset bodů. Také to může být během třiceti sekund o tři, to se uvidí. V každém případě doufám, že nebudeme mít problémy s absolutní koncentrací. Udržet ji čtyřicet minut se nám zatím nedaří, dvaadvacet minut třeba zvládneme."

Dalším faktorem, hovořícím v náš prospěch, jsou diváci. V obou zápasech v Prostějově vytvořili naši fanoušci opavským basketbalistům prakticky domácí prostředí a přispěli k tomu, že jsme zatím neztratili v sérii ani jeden zápas. Všichni věří, že si najdou cestu do hlediště opavské haly i ve středu a poženou své oblíbence k postupu.

V to doufá také Kryštof Vlček. "Přáli bychom si hrát dohrávku ve "žlutém pekle" a rozhodnout o postupu," vzkázal hned po čtvrtfinálovém zápase číslo 4 divákům náš křídelník. Prostějov vypravuje do Opavy fanouškovský autobus, takže dojde určitě k souboji nejen na palubovce, ale i v hledišti.

Dohrávka druhého čtvrtfinále BK Opava - BK Olomoucko je na programu ve středu 18.4.2018 se začátkem v 18:00 hod., vstup je zdarma. Přijďte opět vytvořit žluté peklo a pomoci našim klukům k definitivnímu postupu do semifinále!