25. 10. 2016

UP Olomouc si odvezla stovku

V předehrávce 5. kola 1. ligy si naše rezerva hladce poradila s nováčkem z Olomouce.

Jen v civilu a s ortézou byl na naší lavičce Víťa Branda, jehož natažené vazy nepustí do hry nejméně 3 týdny. Zato měli Petr Valeček a Radek Filip k dispozici trojici Kouřil, Kvapil, Bujnoch a také opět Radima Klečku. První minuty zápasu byly sice vyrovnané, ale pak Opava za 4 minuty dvacetibodovou šňůrou získala vedení 39:13 a to určilo další ráz utkání.

Ve druhé čtvrtce se vedení domácích ještě navýšilo a do šaten se šlo za jasného stavu 62:32, když 14 body k tomu přispěl Radim Klečka a 12 pak Mirek Kvapil, který si otevřel smečařskou show. Po přestávce se už rozdíl ve skóre příliš nehýbal, Opavě přestala jít střelba z perimetru a 8 statečných z Olomouce se snažilo uhrát co nejlepší výsledek.

Opavští ale i přes některé herní chyby nepřipustili ani náznak nějakého zvratu a přestože si zahrála celá lavička, nebylo o jejich vysoké výhře pochyb. Trojciferného opavského skóre nakonec docílil Robin Matějka. "Věřili jsme, že s našimi pendly po zklamání ve Šlapanicích vyhrajeme, navíc Olomouc neměla své tři nejlepší hráče. Po první čtvrtině bylo jasné kdo vyhraje a zahráli si všichni kluci, což je jenom dobře. Mladí ukázali pěkné momenty a výhra se počítá," zhodnotil zápas Petr Valeček.

Mužem zápasu byl Radim Klečka (26 bodů, 4 doskoky, 5 asistencí, 4 zisky, val. 33), dobře mu sekundovali Vašek Bujnoch, Mirek Kvapil a Jirka Dihel. V dresu Olomouce byl nejvýraznější 213 cm vysoký a 120 kg vážící Pavel Langstein (26 bodů, 5 doskoků, val. 30).

BK Opava B - UP Olomouc 101:64 (39:13 62:32 79:47)
Body: Klečka 26, Bujnoch 14, Kvapil 12, Dihel Jiří 11, Kukla Ondřej 8, Matějka 8, Mičunek 7, Černý 5, Kouřil 5, Kopf 3, Kurečka Šimon 2 - Langstein 26, Jílek 8, Koukol 8, Polášek 8, Loyka 6, Janout 3, Kalabis 3, Krhovský (11 doskoků) 2
Diváků: 35

Další zápas sehrají naši "rezervisté" 6.11.2016 v Ostravě, kde budou hosty celku Snakes Ostrava, doma se pak opět představí 11.11.2016 v obnoveném derby s Novým Jičínem, jehož dres nově obléká Radim Kramný. Začátek tohoto zápasu je tradičně v 19:00 hod.