23. 10. 2022

Ohlasy zápasu 6/23 Opava - USK

Opavští basketbalisté získali další výhru, ale dost se na ni nadřeli

Přitom jsme dvakrát vedli o 14 bodů, ale Sovy se vždy dostaly zpět do zápasu. Koncovka ale nakonec vyzněla v náš prospěch a naši se spolu s rekordní návštěvou 6. kola mohli radovat.

Franceso Tabellini měl ale před zápasem vyšší cíle: "Výborná atmosféra v hledišti pozvedla kvalitu utkání. Opava je silný tým, který hraje Europe Cup, ale s tím, že jsme dnes nedokázali zvítězit, spokojený nejsem. Musíme stále tvrdě pracovat, abychom byli lepší a lepší."  

Trenéra doplnil Ondřej Švec: "Opava je doma silná. My jsme nezačali dobře, ale do poločasu jsme utkání dotáhli do rozdílu jednoho bodu. Bylo nám jasné, že to nestačí pro klidný druhý poločas a to se potvrdilo. Domácí opět odskočili do dvouciferného náskoku, i když jsme ve čtvrté čtvrtině stáhli, na vítězství to nestačilo. Prohráli jsme doskoky a to asi byl hlavní náš problém."

"Těžké utkání, které jsme dobře začali, ale houževnatý soupeř, který vydržel vysoké nasazení po celé utkání, nám dělal problémy. USK nás trápil zejména pohyblivou zónou, na kterou jsme dlouho neuměli vyzrát. Ve čtvrté čtvrtině se Radovan Kouřil nebál rozdávat pivotům těžké přihrávky do vymezeného území a to rozhodlo utkání," okomentoval průběh Kryštof Vlček.

"Vyrovnané utkání, ve kterém jsme sice pořád vedli, ale nedokázali jsme odskočit do rozhodujícího náskoku. Věděli jsme, s čím USK přijede a to se potvrdilo. Tvrdá až velmi tvrdá obrana a nasazení. Nakonec asi rozhodla naše větší zkušenost," přidal svůj pohled Luděk Jurečka.

Bilance střelby byla poměrně vyrovnaná (dvojky 38/19 - 32/15, trojky 33/8 - 29/8), ale v šestkách se oba týmy předháněly v jejich zahazování (26/17 - 30/17). Mírně jsme vládli na doskoku (46 - 43), měli jsme ale méně zisků (5 - 7) a více ztrát (13 - 12). Podržely nás body laviček (23 - 12). 

Střelecky nás tradičně držel Kuba Mokráň (15 bodů, 7 doskoků, val. 13), naším nejužitečnějším hráčem byl ale Jakub Slavík (14 bodů, 5 doskoků, val. 19). Výborný zápas odehrál Mirek Kvapil (12 bodů, 4 doskoky, val. 17), Kuba Šiřina k 10 bodů přidal i 4 doskoky a 8 asistencí (val. 14), 10 asistencí měl na kontě Radek Kouřil, Dontay Bassett zase 9 doskoků.

USK střelecky drželo "úderné trio" Pipes (23), Okouru (12) a David Böhm (11 bodů + 16(!) doskoků).

Na naše basketbalisty teď čeká ve středu 26.10.2022 domácí utkání 3. kola FIBA Euro Cupu s levickými Patrioty, KNBL uvidíme v sobotu 29.10.2022, kdy budeme před televizními kamerami hostit ambiciozní celek Brna.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.