08. 01. 2023

Ohlasy zápasu 17/23 USK Praha - Opava

Vyrovnaný boj na Folimance tentokrát skončil vítězně pro naše barvy

Opava začala zhurta, vedla 8:0, ale pak přebrali iniciativu domácí. Ve druhé půli to byl vyrovnaný boj, který v koncovce přinesl výhru našemu týmu. Přitom jsme byli bez Mirka Kvapila a Filip Zbránek hrál se sebezapřením.

"Jsme frustrovaní z toho, že poněkolikáté dovolíme soupeři na domácí palubovce dát 95 bodů. To samozřejmě není cesta, jak můžete vyhrát utkání. To je zklamání. Já už jsem to říkal, máme těžký měsíc a potřebujeme se z dneška rychle oklepat a myslet dopředu. Čeká nás Olomouc, což nebude lehké, protože nám mají co vracet. Pokud budeme konzistentní a vyhrajeme tam, máme vyrovnanou bilanci a můžeme se znovu pokusit ji překlopit do pozitivna. I kdybychom dnes vyhráli, nebudeme slavit, čeká nás další soupeř a musíme se rychle poučit z našich chyb," byl po zápase rozčarován Francesco Tabellini.

Autor 28 bodů Michael Okauru byl stručný: "Je to pro nás těžká ztráta. Hráli jsme po celé utkání skvěle a o to víc to bolí. Nakonec z toho vytěžili víc a my jsme měli mít o něco víc lepších okamžiků v obraně."

To Kryštof Vlček mohl být po utkání spokojen: "Primárně jsme velmi rádi za vítězství, protože se potýkáme s několika zraněními, které nás omezují v rotaci. My jsme se dneska připravovali na dva výborné střelce Pipese a Vlka. Bohužel paradoxně nás dnes rozstřílel Okauru s Vyroubalem. Možná nám to i pomohlo v tom, že někteří hráči se dostali do svých pozic. Divácky to byl líbivý zápas, protože spadlo hodně bodů, skóre se přelévalo a my jsme to dotáhli do vítězného konce."

"Zápas jsme začali, tak jak jsme chtěli, hráli jsme tvrdě. Vyhrávali jsme 8 -0, všechno šlo tak jak mělo, ale pak jsme polevili a soupeř se do toho dostal. Hrál tvrději a zaslouženě v poločase vedl. Za to dávám domácím obrovský kredit, bojovali až do konce. Bylo to hodně vyrovnané, byl to fyzicky náročný zápas a myslím si, že v koncovce spíš rozhodovalo štěstí. Mohlo to být klidně obráceně a vyhrát mohl soupeř. Všechna čest oběma týmům, jak se na tento souboj připravily," přidal k tomu Radek Farský.

Opava měla lepší střelbu dvojek (40/20 - 36/20), USK zase trojek (29/13 - 38/14) a šestek (19/14 - 20/13). Přestože byly doskoky vyrovnané (39 - 39), Opava více těžila z druhých šancí (4 - 15). Měli jsme také více zisků (2 - 5) a méně ztrát (14 - 10). 

Opavským králem večera byl tentokrát Kuba Slavík. K 19 bodům (trojky 4/3) přidal i 10 doskoků, 1 asistenci, 2 zisky, ale také 4 ztráty (val. 27). Svůj standart odvedl znovu Jakub Mokráň (18 bodů (trojky 3/2), 6 doskoků, 2 asistence, val. 21), střelecky hodně přispěli také Radek Farský se 17 body (trojky 8/4) a 2 doskoky (val. 17) a i přes zdravotní problémy i Filip Zbránek (17 bodů, 4 doskoky). 

Věřme, že výhra, kterou si naši basketbalisté dovezli z Prahy, je nakopne a posadí na vítěznou vlnu. Nebude to ale lehké, protože v dalším kole pojedou k současnému lídrovi tabulky Brnu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.