09. 03. 2019

Ústí jasně poraženo

Třetí vítězství v řadě je doma. Opavský celek porazil ústeckou Slunetu 87:60.

Třetí vítězství v řadě je doma. Opavský celek porazil ústeckou Slunetu 87:60. Slezané vycházeli z dobré obrany a neztratili ani čtvrtinu.

Opava se rozjížděla postupně. Ze začátku se nemohla trefit, na vstřelený koš čekala skoro tři minuty. Střelecký půst ukončil proměněnými šestkami Radim Klečka. Stav 2:6 byl poslední, kdy Sluneta vedla. Misky vah na stranu domácích převážil Kouřil.

„Před zápasem jsme se bavili o tom, že nesmíme zaspat začátek a hrát koncentrovaně celý zápas,“ řekl Filip Zbránek. Opava měla svou cestu za úspěchem postavenou na výborné obraně. Hostům, kterým v aktuální tabulce patří třetí příčka, nešly vůbec trojky. „Za celý zápas měli 24/2, což se hned tak nevidí,“ okomentoval bilanci dálkových střel Radovan Kouřil, mimochodem hráč, který byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

Po přestávce vypadl hostům ze hry zraněný Šotnar, a to bylo pořádně znát. Opava kralovala, šla do trháku, který nepustila. V závěru dostali šanci i mladíci. „Naše vítězství bylo postaveno na výborné obraně. Přesně tak musíme hrát,“ pochvaloval si Zbránek. „Výsledek vypadá jasně, ale až tak jednoduché to nebylo,“ dodal.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 87:60 (19:12, 34:26, 64:45)

Body: Kouřil 19, Klečka 17, Bujnoch 14, Gniadek 12, Zbránek 12, Švandrlík 7, Dragoun 2, Kurečka 2, Kvapil 2 – Houška 13, Svejcar 10, Martin 8, Pecka 7, Wallace 7, Fait 5, Wisseh 4, Šmíd 2, Šotnar 2, Šteffel 2. Rozhodčí: Vondráček, Nejezchleb, Jedlička. TH: 18/16:17/14. Trojky: 9:2. Doskoky: 39:38. Fauly: 20:18. Diváci: 619.