25. 03. 2017

Utekla nám čtvrtá čtvrtina

Folimanka nám letos nesedí. I druhé utkání v sezoně jsme v hlavním městě prohráli. Přitom jsme po tři čtvrtiny vedli.

Folimanka nám letos nesedí. I druhé utkání v sezoně jsme v hlavním městě prohráli. Přitom jsme po tři čtvrtiny vedli.

Opava na palubovce pražského USK chyběl Viktor Cvek. „V zápase proti Děčínu jsem si poranil klíční kost,“ okomentoval svou absenci opavský odchovanec. Nicméně do Prahy s týmem vyrazil.

Jeho tým nezačal v Praze špatně. „Měli jsme výborný vstup do utkání. Řešili jsme dobře věci v útoku,“ pochvaloval si opavský trenér Petr Czudek.  „V první čtvrtině jsme dali sedmadvacet bodů, což bylo dobré. Bohužel přišel druhý poločas a v něm jsme úplně zkolabovali,“ kroutil hlavou opavský kouč.

Slezané se trápili na doskoku. „Máme nejhorší doskok v soutěži. Ve druhém poločase nám vůbec nešel. USK má dobrou organizaci. Musím přiznat, že vyhráli zaslouženě,“ uznal Petr Czudek.

USK Praha – BK Opava 79:73 (22:27, 42:48, 57:60)

Body: Bohačík,  Mareš  po 15, Primorac, Šafarčík po  12, Štěrba  8, Feštr, Madsen po  7, Grunt 2, Křivánek 1 - Blažek, Jurečka, Kvapil, Šiřina 10, Zbránek  po 10, Bujnoch  7, Dragoun, Kouřil po 6, Gniadek, Klečka po 2. Rozhodčí:  Matějek, Baloun, Nejezchleb. Fauly: 21:27. TH: 32/25:16/11. Dvojky: 30/15:43:19. Trojky: 16/8:26/8. Doskoky: 39:24. Diváci: 963.