06. 12. 2016

V Brně nám to nejde

Klima v jihomoravské metropoli opavským basketbalistům nesvědčí. Slezané v Brně prohráli počtvrté v řadě.

Klima v jihomoravské metropoli opavským basketbalistům nesvědčí. Slezané v Brně prohráli počtvrté v řadě.

Opavští přitom nezačali v Brně špatně. „Opava hrála agresivně, zdvojovala nás, což nám dělalo problémy. Naštěstí od tohoto stylu upustili,“ řekl domácí kapitán Michal Křemen. Slezané utekli na osm bodů a zdálo se, že mají vývoj duelu pod kontrolou. Ale neměli. V poločase byl stav 40:40. „Musíme se vrátit k agresivní hře. Ta na Brno platí,“ řekl v poločasové přestávce Rostislav Dragoun.

Ve druhém poločase se Opavští pokoušeli o trhák, ale nešlo to. Na palubovce řádil Kevin Ware, který přesně střílel a připsal si i dva bloky. V dramatické koncovce chtěla Opava s výsledkem něco udělat, ale nešlo ji to. Když Blažkovi vypadl míč, bylo jasné, že výhra zůstane v Brně.

„Nebylo dobré, jsem zklamaný. Cítím obrovskou frustraci. Takhle hrát nemůže, nebylo to jen o obraně Wara,“ zlobil se Jakub Šiřina.

mmcité Brno - BK Opava 77:73 (17:25, 40:40, 61:60)

Body: Ware 25, Křemen 9, Turman, Pumprla a Mikulić 8, Simpson a Tomanec 7, Nehyba 5 - Šiřina 19, Gniadek 15, Dragoun 9, Zbránek 7, Cvek a Jurečka 6, Klečka 4, Blažek 3, Kvapil a Kouřil 2. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Jeřáb. Chyby: 16:22. TH: 12/22:8/9. Dvojky: 19/35:19/42. Trojky: 9/27:9/32. Doskoky: 41:37. Pět chyb: 35. Gniadek.