01. 05. 2023

V Brně to nevyšlo, Opava padla

Pátý zápas čtvrtfinálové série nedopadl pro opavské basketbalisty dobře. Slezané nezvládli druhou čtvrtinu. To jim zlomilo vaz. Nakonec si domů odvezli porážku 83:93.

Opava nezačala vůbec špatně. "Vytvořili jsme si šestibodový náskok. Bylo vidět, že soupeř je nervózní," začal hovořit o pondělním zápase opavský trenér Petr Czudek. Ovšem na řadu přišla druhá čtvrtina a v ní si vzala slovo cizinecká letka Jihomoravanů. "Soupeř se chytil. Nás začaly trápit ztráty, celkově jsme jich měli devatenáct, a to je strašně moc," podotkl opavský kouč. I když Brno v jednu chvíli vedlo už o šestnáct bodů, Slezané zbraně nesložili.

Ve čtvrté čtvrtině stáhli vedení domácích na pět bodů. "Kluci to nezabalili. To mě těší. V závěru jsme ale už na zvrat neměli síly," přiznal Petr Czudek.

Opava se mohla těšit opět velké podpory svých fanoušků. Do Brna dorazily dva plné autobusy. "Smekám před našimi fanoušky. Během své trenérské kariéry jsem na venkovních zápasech, tak velkou podporu nikdy nezažil. Patří jim velký díky a jednička s hvězdičkou, navíc dvakrát podtržena," zakončil opavský stratég.

Basket Brno - BK Opava 93:83 (18:24, 48:37, 71:58)

Body: Pointer 28, Culpepper Sr. 23, Krakovič 10, Chatman 9, Šmits 7, Puršl 6, Bálint 4, Půlpán 4, Nečas 2 - Šiřina 19, Zbránek 13, Kouřil 10, Farský 9, Gniadek 7, Švandrlík 6, Mokráň 5, Slavík 5, Jurečka 5, Kvapil 4.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Scholze. TH: 22/33:21/26. Trojky: 5/21:12/26. Doskoky: 26:37. Fauly: 23:29. Diváci: 1913. Stav série: 2:3.