• BK Opava
  • Novinky
  • V Děčíně jsme si spravili chuť za Pardubice, řekl uzdravený Filip Zbránek

  24. 01. 2024

V Děčíně jsme si spravili chuť za Pardubice, řekl uzdravený Filip Zbránek

Po téměř tříměsíční pauze zaviněné zraněním na ruce je Filip Zbránek zpátky ve hře. Na děčínské palubovce odehrál necelých sedmnáct minut a byl vidět. Dal pět bodů, k tomu třiatřicetiletý křídelník přidal ještě dva doskoky. Podílel se tak na vítězství 81:78.

„Problém už nemám, prst ale stále bolí,“ svěřil se Filip Zbránek. „Co jsem se bavil s paní doktorkou, tak bolest může přetrvávat klidně až do konce sezony. Musím ale přiznat, že mě to to nějak nelimituje a v zápase bolest nevnímám,“ přiznal třiatřicetiletý basketbalista.

Opavský bojovník prožil smolný vstup do sezony. V derby v Ostravě si zlomil malíček, dokonce mu ho museli sešroubovat. Nakonec, když se dal do kupy a začal s tréninkem, přišla další rána. „Zlomil jsem si záprstní kůstku a opět jsem byl mimo hru. Holt, i takový dokáže být někdy sport,“ pokrčil rameny Filip Zbránek. Pokud si myslíte, že si dává Filip Zbránek na poraněný prst nějaký větší pozor, jste ale na omylu. „Chodím do všeho naplno. Ať už se jedná o trénink nebo zápas. Rozhodně se šetřit nehodlám,“ zdůraznil opavský křídelník.

Na palubovce děčínské Maroldovky byl důrazný křídelník vidět. „Basketbal mi hodně chyběl, pořád ale cítím, že se hledám. Přece jenom jsem stál tři měsíce, a to je dlouhá doba. Z mojí strany mi přijde, že to není ještě úplně ono,“ nebyl se svou hrou úplně spokojený. „Se zápasovým rytmem to přijde, bude to lepší a lepší,“ je optimistou.

Opava nehrála v Děčíně špatně. Podala daleko lepší výkon, než v domácích duelech s Kolínem a Pardubicemi. „Jeli jsme do Děčína s tím, že to nebude jednoduché utkání. Víme, čeho jsou doma schopni. Víme, jakým stylem hrají. Nám se podařilo relativně dobře zvládnout první poločas. Samozřejmě byly tam chyby, neproměnné trestné hody, ale zvládli jsme to. Spravili jsme si chuť za Pardubice,“ vydechl si Filip Zbránek.

„Na konci zápasu jsem já udělal tristní chybu, což si myslím, že v mém věku by se dít nemělo. Naštěstí jsme vyhráli, takže povedený zápas,“ doplnil.

V neděli čeká na Opavské čtvrtfinálový duel Českého poháru s Nymburkem. „Je jenom dobře, že jsme před Nymburkem vyhráli. Bude to hodně těžké, a to i kvůli toho, že jsme je letos ještě neporazili. Máme jim co vracet. I bez Marquese a Kuby je v našich silách je porazit. Bude záležet na tom, jak do utkání vstoupíme. Hodně bodů dávají z rychlého protiútoku a těží z útočného doskoku. Bude to o nás, o bojovnosti,“ uzavřel Filip Zbránek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.