27. 03. 2019

V Děčíně rozhodla třetí čtvrtina

Jestliže v sobotu proti Pardubicím byla třetí čtvrtina v našem podání ve znamení luxusu, v Děčíně tomu bylo právě naopak.

Jestliže v sobotu proti Pardubicím byla třetí čtvrtina v našem podání ve znamení luxusu, v Děčíně tomu bylo právě naopak. Ztratili jsme sedmibodové vedení a nakonec zápas prohráli 78:70.

Opava jela do Děčína bez pivota Miroslava Kvapila, který laboruje s poraněným kolenem a v první čtvrtině jí to moc nešlo. „Dělali jsme hloupé až dětinské ztráty,“ štvalo Kryštofa Vlčka. Domácí první čtvrtinu vyhráli, nicméně ve druhé přišel obrat. Zavelel k němu Radovan Kouřil. „Pracovali jsme dobře v obraně i útoku, nevypadalo to vůbec špatně. V poločase jsme vedli o sedm bodů,“ pokračoval asistent Petra Czudka.

Ve třetí čtvrtině se karta obrátila. Děčín přitvrdil. „Tvrdá hra domácích nám nesedla, nedokázali jsme se s ní vyrovnat. Z plus šest, to bylo rázem minus sedm. Děčín si to pohlídal a vyhrál,“ poznamenal Vlček, který se stále věří, že Opava má šanci se vyhnout předkolu. „Uděláme všechno proto, aby nám to vyšlo. Je to pořád hratelné,“ zakončil

BK Děčín – BK Opava 78:70 (21:17, 34:41, 59:53)

Body: Autrey, Pomikálek po 17, Šiška 12, Kroutil 9, Landa 8, Carlson 7, Krakovič 4, Feštr, Grunt po 2 - Gniadek 16, Kouřil 12, Bujnoch 11, Zbránek 10, Klečka, Šiřina po 6, Švandrlík 5, Jurečka 3, Dragoun 1. Rozhodčí: Baloun, Salvetr, Kučírek. TH: 19/10:9/7. Trojky: 8:11. Doskoky: 52:34. Fauly: 13:20. Diváci: 750.